Reklama

KymiRing- Na testech nejrychlejším Bradley Smith Hlavní obrázek k článku: KymiRing- Na testech nejrychlejším Bradley Smith

Teprve druhý den testů mohli testovací piloti šesti značek vyzkoušet suchý povrch nového okruhu KymiRing ve Finsku. Nejrychlejším byl Bradley Smith - Aprilia před Stefanem Bradlem - Honda. Ovšem kvůli dešti byl test předčasně ukončen.

Testovací pilot Aprilie Bradley Smith s motocyklem Aprilia RS-GP 19 zajel čas 1:47,540. Ačkoliv Stefan Bradl v pondělním odpoledni na mokré trati havaroval, tak v úterý byl druhým nejrychlejším o 0,324 sec. za Smithem.

Bradl používal v pondělí «salad box», tedy zařízení, které používá rovněž Ducati, v úterý už na motocyklu Honda RC213V nebylo. Jeho pomocí se dá při elektronické analýze přesně nastavit «corner by corner» kontrola trakce.

Třetí skončil Michele Pirro (Ducati), který jako jediný v úterý havaroval a sice v T11. Později i on se vydal na trať s «salad boxem». Pirro testoval zvětšenou - novou - kapotáž Desmosedici.

Sylvain Guintoli (Suzuki), který pojede v Silverstone místo zraněného Joana Mira, byl časově čtvrtý, o pouhých 0,1 sec. za Pirrem.

Za KTM RC16, kterou pilotoval lokalmatador Mika Kallio, skončil šestý o 0,1 sec Jonas Folger (Yamaha).Login Přihlásit Registrace ›