Reklama

Které zatáčky mají jezdci MotoGP jako své oblíbené? Hlavní obrázek k článku: Které zatáčky mají jezdci MotoGP jako své oblíbené?

Piloti MotoGP mají samozřejmě oblíbené tratě a zatáčky. A které zatáčky jsou oblíbené třeba u Španělů, nebo u našeho Karla Abrahama.

„Nejlepší zatáčka v kalendáři MotoGP se nachází na okruhu v Aragónu. Myslím tím zatáčku 10 po «Corkscrew». Je to dlouhá levá zatáčka, tu opravdu miluji. V zásadě upřednostňuji levotočivé zatáčky“ , říká mistr světa Marc Marquez.

„S motocyklem MotoGP si užívám nejvíce třetí zatáčku na Phillip Island. Ta přináší opravdu hodně legrace. Vjíždíš smykem zadního kola do zatáčky na pátý rychlostní stupeň rychlostí větší než je 230 km/h. A smykuješ celou zatáčku. To je opravdu potěšení“, vysvětluje Alvaro Bautista.

Aktuální testovací jezdec KTM a bývalý tovární pilot týmu Repsol Honda Dani Pedrosa má úplně jinou favorizovanou zatáčku: „Nejvíce se mně líbí zatáčka Sita-Ponse v Jerezu. Je to pátá zatáčka. Někdy se tam chová motocykl opravdu divně“.

„Z mého pohledu je nejlepší zatáčka ta, která následuje po prvním ostrém brzdícím manévru v Misanu. Nachází se přibližně v polovině okruhu, je to zatáčka číslo 8. Tam brzdím vždy hodně, hodně pozdě. Nevím sice proč, ale chodím tam na brzdy vždy hodně pozdě.“. je názoru Jorge Lorenzo.

Český jezdec Karel Abraham má nejraději první zatáčku na Phillip Islandu: „Miluji Turn 1 v Austrálii. Zůstáváš ve vzduchovém pytli a brzdíš o něco později, než jezdec před tebou. Tím jseš v zatáčce rychlejší a předjedeš ho. To je neuvěřitelný pocit“.

„Mám rád opravdu rychlé zatáčky. Mugello je trať s dlouhými rychlými zatáčkami. Poslední zatáčka před rovinkou start-cíl je opravdu super. Brzdíš a zrychluješ na třetí rychlostní stupeň. Velmi, opravdu velmi rychlá zatáčka. A to se mně moc líbí“, je názoru tovární pilot Aprilie Aleix Espargaro.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama