Reklama

Konec kariéry v Grand Prix: Tom Booth-Amos s Kawasaki v WSSP300 Hlavní obrázek k článku: Konec kariéry v Grand Prix: Tom Booth-Amos s Kawasaki v WSSP300

Po pouhé jedné sezóně v MS-Moto3 musel Angličan Tom Booth-Amos svinout plachty a z finančních důvodů nasměrovat svou kariéru jiným směrem. 23-letý podepsal smlouvu do finančně méně náročného šampionátu. Pojede za tým RT Motorsports by SKM Kawasaki MS-Supersport-300.

Po Indy Offerovi a Eunanu McGlincheymu je tak Tom Booth-Amos třetím Britem, kterého v šampionátu - začíná koncem března v Jerezu - uvidíme na startovním roštu.

Booth-Amos debutoval 2017 v Silverstone v MS-Moto3, 2019 absolvoval celou kompletní sezónu za Team CIP Green Power KTM. Během 19 závodů Grand Prix byl dvakrát odmávnut v bodech: 14. v Barceloně a jako osmý na Phillip Island.

Za RT Motorsports by SKM Kawasaki tak bude v následující sezóně závodit celkem pět jezdců: Kromě už jmenovaného Angličana to ještě budou Jihoafričan Dino Iozzo, jeho krajan Dorren Loureiro, Ukrajinec Nick Kalinin a Australan Tom Bramich - všech pět jezdců bude pilotovat motocykl Kawasaki Ninja 400.

Booth-Amos z Newportu dosáhl největšího úspěchu v sezóně 2017, kdy se stal britským šampionem v kubatuře Moto3.

Bude podporovaný dlouholetým jezdcem Grand Prix, Jeremy McWilliamsem z Belfastu.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama