Reklama

Je Sandro Cortese kandidát pro Marc VDS tým v Moto2? Hlavní obrázek k článku: Je Sandro Cortese kandidát pro Marc VDS tým v Moto2?

Nečekaným příchodem mistra světa Moto2 Alexe Marqueze do továrního týmu Repsol Honda v MotoGP se uvolnilo hodně atraktivní místo v belgické stáji pivního miliardáře Marc van Straatena v kubatuře Moto2.

Dvojnásobný mistr světa - Moto3 / 2012 a WorldSSP / 2018 - Sandro Cortese zatím marně čeká na potvrzení svého závodění v WorldSBK za nizozemskou stáj Ten Kate Yamaha, kde by měl závodit jako týmový kolega Lorise Baze.

29-letý Němec musel uvolnit po své Rookie sezóně v WorldSBK (obsadil celkově 12. místo) v týmu GRT Yamaha italskému pilotovi Federico Caricasulovi.

Sandro Cortese závodil v prostřední kubatuře Moto2 v sezónách 2013/2017 a odjel celkem 105 závodů, nejlépe se umístil 2014 na 9.místě, jinak nikdy nebyl celkově v Top-10. Během pěti sezón získal ale pouhá 3 pódiová umístění. Bylo to v Brně (2014), Motegi (2015) a na Phillip Islandu (2016).

Co mluví pro angažování Corteseho?

CEO Dorny Carmelo Ezpeleta dobře ví, že Grand Prix na Sachsenringu patří k vrcholům sezóny Grand Prix a také to, že aktuálně je napříč kubaturami ve startovní listině jako lokalmatador pouze jeden stabilní jezdec: Marcel Schrötter.

Týmový manažer Marc VDS je v této kubatuře Španěl Joan Olivé a ten závodil společně s Cortesem v týmu Red Bull Ajo-KTM-Moto3.

Samozřejmě, že tým Marc VDS netrpělivě čeká na vyjádření Johanna Zarca, jak se vyvine jeho eventuální závodění v královské kubatuře za Reale Avintia Ducati (místo Karla Abrahama)...

Kromě Sandra Corteseho je totiž bez týmu a motocyklu na sezónu 2020 pouze 34-letý italský veterán Mattia Pasini, nebo ....?Login Přihlásit Registrace ›

Reklama