Reklama

Jasno na sezónu 2020 v Moto2 mají i Corsi a Edgar Pons Hlavní obrázek k článku: Jasno na sezónu 2020 v Moto2 mají i Corsi a Edgar Pons

Příští týden by měla IRTA a Dorna definitivně oznámit veřejnosti startovní listiny všech tří kubatur mistrovství světa Grand Prix na příští sezónu.

Dnes byly oznámeny dvě «změny» týkající se prostřední kubatury: Za tým Giovanniho Cuzariho «MV Agusta Temporary Forward Racing» pojede zkušený Ital Simone Corsi, zatímco Dominique Aegerter a Dimas Ekky Pratama mají smůlu. Už dopředu byl v tomto týmu jasný Stefano Manzi, v letošní sezóně 2x v Top-10.

Ze zákulisí se podařilo získat jednu zajímavost: Uzavření spolupráce se Simonem Corsim se hodně líbí i hlavnímu sponzorovi firmě Temporary SpA. Generálním ředitelem této firmy je totiž bývalý policejní důstojník Franco Toscana a Simone Corsi pracoval dříve u policie jako sportovec u «Fiamme Oro»...

32-letý Corsi už za Cuzariho tým závodil v sezónách 2014 a 2015 a v MS obsadil 7. a 12. místo. Říman Corsi má na svém kontě celkem 273 závodů Grand Prix.

Rovněž druhá změna je z Apeninského poloostrova a týká se týmu Fausta Gresiniho: Zkušený Mattia Pasini opět nebude stabilním pilotem startovního roštu, nýbrž se bude muset opět spokojit s pozicí náhradního jezdce a komentátora u TV Sky Italia.

Týmový šéf Fausto Gresini ztratil sponzora Federal Oil po neúspěšné sezóně ze strany Sama Lowese (v MS je až 16.) a nedošlo ani ke spojení s týmem TascaRacing, neboť na poslední chvíli Enrico Tasca z předběžné dohody s Gresinim ustoupil.

A tak se musel dvojnásobný exmistr světa Gresini poohlédnout po někom, kdo přinese sponzorské peníze. A tím se stal Edgar Pons, aktuální mistr Evropy Moto2 a šampion v této kubatuře CEV-Repsol. Jeho otec, týmový šéf Flexbox-HP-40 (jezdci Fernandez a Baldassarri), Sito Pons potřebné sponzorské peníze prostě má a Edgar Pons bude slavit comeback v MS po dvou letech: 24-letý Edgar Pons má za sebou dvě kompletní sezóny - absolutně neúspěšné! v prostřední kubatuře (2016 - P31 a 2017 - P34) a také 6 startů s wild card (nebo jako náhradník) v sezóně 2018.

Španěl Edgar Pons se tak stane týmovým kolegou Itala Nicolo Bulegy.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama