Reklama

Jack Miller požaduje up-to-date-Factory-Ducati Hlavní obrázek k článku: Jack Miller požaduje up-to-date-Factory-Ducati

Pilot týmu Pramac-Ducati Jack Miller musí svůj sen závodit za tovární tým Ducati minimálně o rok posunout. Dvojice Dovizioso-Petrucci zůstává a Miller chce zůstat u Ducati.

Jack Miller si drží celkovou šestou příčku ve své páté sezóně MotoGP. Ve svých 24 letech ovšem už dávno nepatří k té nejmladší generaci v královské kubatuře, tu tvoří zázračný Rookie Fabio Quartararo a Joan Mir se svými 20 a 21 lety.

V zimě se zdálo, že Petrucci, Miller a Bagnaia budou bojovat o místo vedle Doviho v Ducati Corse pro sezónu 2020.

Mezitím se ukázalo a je celkem jasné: Vítěz z Mugella Petrucci zůstane tam, kde aktuálně je, a Ducati Corse to před letní přestávkou prostě oznámí.

Ještě před několika týdny hovořil Miller i o dalších možnostech, ale ty jsou hodně omezeny. Mohlo se uvažovat o volném místě v týmu Red Bull Tech3-KTM, ale to se ukázalo jako lichá představa. Aprilia není zas tak zajímavá a i lídr Moto2 Alex Márquez se mezitím musel spokojit s tím, že i přes možný zisk titulu mistra světa se bude muset spokojit se setrváním v prostřední kubatuře a přestup k Pramac-Ducati o rok odložit, stejně jako Brad Binder ke KTM-Tech3.

Australan Jack Miller tedy zůstává v satelitním týmu Pramac Ducati i na rok 2020, ale bude mít k dispozici stejně jako letos třetí tovární motocykl Desmosedici GP 20, stejně jako Dovizioso a Petrucci. A kromě toho bude zásobován nejnovějšími továrními díly, které budou mít k dispozici oba tovární piloti.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama