Reklama

Hrál Deroue příliš vysoký poker? Hlavní obrázek k článku: Hrál Deroue příliš vysoký poker?

25-letý Scott Deroue je sice dvojnásobným vice-mistrem světa v Supersport 300, ale na nadcházející sezónu nemá ani tým a ani motocykl, když smlouvu kterou mu nabízela MTM Kawasaki odmítl.

Ex-pilot Grand Prix Moto3 je jeden z mála pilotů, kteří dostávají v «malých» supersportech za své závodění peníze.

Od prvopočátku této kubatury patří Nizozemec Scott Deroue mezi absolutní jezdeckou špičku. 2017 a 2018 dokončil sezónu v Top-3; 2019 a 2020 se stal více-mistrem světa. Za svůj tým MTM Kawasaki dokázal tento Nizozemec vyhrát celkem 6 závodů a 30x se umístil na pozicích znamenajících stupně vítězů, což je v této hodně vyrovnané kubatuře doslova fantastický výkon.

Šest vítězství má kromě něho pouze Ana Carrasco, statistiku umístění v Top-3 sede Deroue před Španělkou s obrovským náskokem - mistryně světa 2018 Carrasco získala celkem 11 pódiových umístění.

Problém je ovšem jeden: Jeho loňský týmový kolega Jeffrey Buis se stal mistrem světa 2020 a tým MTM se mu bude ze všech sil snažit pomoci k postupu do vyšší kubatury SSP 600, což Deroueho hodně naštvalo.

V prosinci Nizozemec Deroue odmítl nabídnutou smlouvu od týmu MTM Kawasaki a doufal, že se ukáže nějaká lepší příležitost, což ale nestalo a koncem února je tedy Scott Deroue bez týmu a bez motorky.Login Přihlásit Registrace ›