Reklama

Hanika jel svůj nejtěžší závod Hlavní obrázek k článku: Hanika jel svůj nejtěžší závod

Velmi dobrý závod odjel během 42. ročníku 24-hodinovky v Le Mans český jezdec a ex-pilot Grand Prix Karel Hanika. Rychlostně patřil mezi Top piloty celého startovního pole, v sestavě týmu Fany Gastro byl jasně nejrychlejším, někdy až o 2 sekundy.

Na svém FB pak zhodnotil tento kultovní vytrvalecký závod následovně: „Ahoj všichni, píšu z domu, až jsem se dal dohromady po náročným závodě v Le Mans. Nakonec jsme urvali 11. místo po problémech v druhé hodině závodu, když jsme se propadli až za 50. pozici, ale pak až do konce nikdo neudělal žádnou chybu a motorka fungovala jak měla.

Před závodem samotným jsme měli trochu problémy s gripem a všichni tři jsme skončili na zemi, ale trochu jsme změnili nastavení a v závodě už to bylo lepší, hlavně v noci kdy jsme byli silnější díky chladnějším teplotám.

Mě celý závod provázely bolesti mého pravého zápěstí, které jsem ještě nestihl úplně doléčit. Byl jsem vždycky schopný odjet +-20kol v mým nejlepším tempu a pak jsem musel zvolnit abych dokončil stint, protože to už bolelo fakt příšerně. Do toho jsem měl celý týden chřipku, takže i proto to byl asi nejtěžší závod jaký jsem kdy jel. Jsem rád, že je to za námi.

Díky moc týmu, kolegům, rodině, sponzorům a fanouškům za podporu!“Login Přihlásit Registrace ›

Reklama