Reklama

Filip Salač se těší na první evropský závod Hlavní obrázek k článku: Filip Salač se těší na první evropský závod

Mistrovství světa silničních motocyklů o víkendu zavítá na okruh Jerez ve Španělsku, který je pro letošního nováčka v Moto3 Filipa Salače konečně známou tratí. Filip by rád otočil smůlu, kterou prožil v úvodu sezóny v zámoří a udělá všechno pro co nejlepší výsledek.

Šampionát MotoGP se po úvodu sezóny v Kataru, Argentině a USA přesouvá na delší dobu do Evropy. Jezdce na začátek čeká populární okruh ve španělském Jerezu, který je také dobře znám Filipovi Salačovi, jezdci týmu Redox Prüstel GP a nováčkovi ve třídě Moto3. Díky tomu, že Filip v Jerezu již dříve závodil v Cuna de Campeones a Red Bull MotoGP Rookies Cupu, nebudou pro něj páteční tréninky tak náročné kvůli učení se trati. V Jerezu navíc probíhalo předsezónní testování, takže už si okruh vyzkoušel se svou letošní KTM.

Filip Salač: „Do Jerezu se těším, je to první evropský závod. Doufám, že se mi tady bude dařit lépe po předchozích třech závodech, ve kterých jsem neměl moc štěstí. V Kataru jsem spadl ve třetím volném tréninku a kvůli tomu, že jsem byl v nemocnici, jsem nestihl kvalifikaci. Když jsem měl v Argentině dobře nastavenou motorku a jel ve skupině, tak přišel kontakt s jiným jezdcem a spadl. No a v Americe jsem spadl na mokru ve třetím kole kvalifikace a startoval předposlední. Na začátku docela rychle ujela přední skupina a nebylo možné se na ně dotáhnout. Navíc to pro mě byly nové a těžké tratě, zatímco tuhle v Jerezu znám. Testovali jsme tady, ale na druhou stranu nepatří mezi mé oblíbené. Věřím, že se to tady změní a budu dělat všechno proto, abych dosáhl na to, na co s týmem máme. Jsem si jistý, že můžeme být lepší, než posledních dvou závodech.“

Moto3 World Standing 2019

1 Jaume MASIA KTM SPA 45 bodů
2 Aron CANET KTM SPA 45
3 Lorenzo DALLA PORTA Honda ITA 32
4 Niccolo ANTONELLI Honda ITA 32
5 Kaito TOBA Honda JPN 31
6 Tony ARBOLINO Honda ITA 26
7 Gabriel RODRIGO Honda ARG 24
8 Marcos RAMIREZ Honda SPA 24
9 Andrea MIGNO KTM ITA 23
10 Darryn BINDER KTM RSA 21
11 Celestino VIETTI KTM ITA 20
12 Raul FERNANDEZ KTM SPA 19
13 Dennis FOGGIA KTM ITA 14
14 Alonso LOPEZ Honda SPA 12
15 Ayumu SASAKI Honda JPN 11
16 Albert ARENAS KTM SPA 10
17 Ai OGURA Honda JPN 10
18 Romano FENATI Honda ITA 7
19 Jakub KORNFEIL KTM CZE 6
20 John MCPHEE Honda GBR 5
21 Tatsuki SUZUKI Honda JPN 3
22 Kazuki MASAKI KTM JPN 0
23 Vicente PEREZ KTM SPA 0
24 Makar YURCHENKO KTM KAZ 0
25 Tom BOOTH-AMOS KTM GBR 0
26 Can ONCU KTM TUR 0
27 Aleix VIU KTM SPA 0
28 Sergio GARCIA Honda SPA 0
29 Filip SALAC KTM CZE 0
30 Ryusei YAMANAKA Honda JPN 0
31 Riccardo ROSSI Honda ITA 0

Zdroj: TZ Filipa SalačeLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama