Reklama

Eugene Laverty pojede BMW Hlavní obrázek k článku: Eugene Laverty pojede BMW

Patří k nejúspěšnějším jezdcům současného startovního pole šampionátu WorldSBK a společně s Tomem Sykesem bude v každém případě patřit v sezóně 2020 k nejsilnějším týmům tohoto šampionátu. Eugene Laverty je vícemistrem světa 2013 a nyní opět pojede tovární motocykl.

Eugene Laverty by měl dokázat v šampionátu, co se nepodařilo Reitimu v letošní sezóně. Jako dvojnásobný vícemistr světa WorldSSP začal závodit s motocyklem Yamaha 2011 v MS-Superbike. Ve své Rookie sezóně vyhrál dva závody, šestkrát byl odmávnut na pódiovém umístění a celkově skončil v Top-4. Pak závodil dvě sezóny v továrním týmu Aprilia, jeden rok za Suzuki a odešel do MotoGP. Po dvou letech bez úspěchu se vrátil opět do WorldSBK a podepsal u týmu Shaun Muir Racing, tehdy závodící s motocyklem Aprilia.

SMR změnil značku, od Aprilie k BMW. Kvůli hodně nízkým možnostem musel vzít Laverty za vděk angažmá v týmu Go Eleven Ducati, a nyní nahradí v továrním týmu BMW neúspěšného Markuse Reiterbergera, který v 60 odjetých jízdách nezískal ani jedno pódiové umístění.

Eugene Laverty získal v MS-Superbike pro značky Yamaha, Aprilia a Suzuki celkem 13 vítězství a 35 pódiových umístění: Z aktuálních jezdců jsou úspěšnějšími jen Jonathan Rea, Tom Sykes, Chaz Davies, Marco Melandri a Alvaro Bautista.Login Přihlásit Registrace ›