Drama v Misanu vyhrál Suzuki, Salač a Kornfeil v Top-12

Na okruhu, který nese jména Marca Simoncelliho, vyhrál jezdec z týmu Marca Simoncelliho, Japonec Tatsuki Suzuki. Toho na stupních vítězů doplnili John McPhee a Tony Arbolino.

Vítězem velmi dramatického závodu «Gran Premio di San Marino e della Riviera di Rimini» kubatury Moto3 se stal na okruhu «Misano World Circuit Marco Simoncelli» 21-letý japonský jezdec Tatsuki Suzuki.

Závod, který nakonec dokončilo pouhých 16 jezdců a který byl provázen řadou pádů od začátku závodu počínaje a posledním kolem konče, byl neobyčejně dramatický a rozhodl se až v úplném závěru. Japonec Tatsuki Suzuki, po druhém místě v Jerezu, dokázal pro svou stáj SIC58 Squadra Corse vyhrát domácí závod a bylo to jeho první vítězství v kariéře.

V posledním kole havarovali z vedoucí skupiny Rookie Ai Ogura a Andrea Migno, takže stupně vítězů si vyjeli ještě zkušený John McPhee a Tony Arbolino.

Hned v 1. kole havarovali Sasaki, Yurchenko, Garcia a Toba, později je ještě následovali Lopez (3. kolo), Arenas, Vietti a Antonelli, Booth-Amos (4. kolo), vzdal po defektu i Canet (L6), další crash potkal D. Bindera (L9) a ještě havarovali Kawakami, Masaki, Ai Ogura, Migno.

V závěru dostal lídr šampionátu Dalla Porta 3 sec. penalty kvůli překročení «track limits» a z P5 se posunul až na P8. Potrestán byl také Nepa a bohužel i Jakub Kornfeil - «Long Lap Penalty», který tak závod dokončil až jako 12. Kornfeil měl už předtím smůlu, když se musel vyhýbat těsně před ním jedoucímu Lopezovi, který havaroval a vedoucí skupinu tak rozdělil.

Nakonec vyhrál Suzuki o 0,112 sec, za ním dojeli druhý McPhee, třetí Arbolino, čtvrtý Masia. Dále pak byli klasifikováni 5. Foggia, Rodrigo, Ramirez. 8. Dalla Porta. Jako 9. byl odmávnut Salač, což je pochopitelně jeho nejlepší výsledek v MS, 10. Nepa před Fernandezem a Kornfeilem. 13. Migno. 14. Rossi. 15. Bartolini (při svém prvním startu v Grand Prix vůbec). 16. a jako poslední Deniz Öncü.