Reklama

Dnes se jede na Sachsenringu IDM Hlavní obrázek k článku: Dnes se jede na Sachsenringu IDM

Šampionát IDM pokračuje dnes na Sachsenringu druhým kolem, po nizozemském Assenu. Včera se jely kvalifikace a dnes se konají závody všech objemových kubatur a to vždy dva v každé z nich. A na startu je i několik českých jezdců.

A protože se jede bez divácké kulisy, tak se celý program odehraje v pondělí (Qualifying) a v úterý (Race).

V královské kubatuře IDM-Superbike našeho zástupce nemáme, v Qualifying si nejlépe vedl Jonas Folger (Yamaha) časem 1:23.220 min., druhý se umístil hodně překvapivě Rus Vladimír Leonov (BMW) + 0,957 sec., třetí další domácí jezdec Florian Alt (BMW) + 1,094. Zatímco Belgičan Bastien Mackels (Yamaha) a Švýcar Dominic Schmitter (Yamaha) dokompletovali Top-, tak teprve šestý skončil obhájce titulu Ilya Mikhalchik (BMW) z Ukrajiny.

V prostřední objemové kubatuře IDM-Supersport byl v Qualifying nejrychlejším domácí Max Enderlein (Yamaha) časem 1:25.825 min., druhý se umístil Nizozemec Sander Kroeze (Yamaha) + 0,317 sec., třetí pak Chorvat Martin Vugrinec (Yamaha) + 0,595. Následoval další Němec Gabriel Noderer (Kawasaki) + 0,613 a jako pátý náš Karel Hanika (Wepol-Yamaha) + 0,847.

Rovněž nejslabší kubatura, tedy IDM-SSP300, má skvělé obsazení: Nejrychlejším Belgičan Luca de Vleeschauwer (Kawasaki) časem 1:32.247 min., druhý skončil domácí Marvin Siebdrath (Kawasaki) + 0,244 sec. a třetí Nizozemec Melvin vd Voort (Yamaha) + 0,585. Petr Svoboda (Wepol-Yamaha) obsadil místo 8. se ztrátou 1,211 na lídra této kubatury a David Kubáň (KTM) + 1.377 se umístil těsně za Top-10, tedy na P11.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama