Corsi v Misanu místo Odendaala

Zkušený Ital Simone Corsi (32 let) pojede dle očekávání domácí závod Grand Prix San Marina za tým NTS RW Racing GP místo vyhozeného Jihoafričana Stevena Odendaala.

Simone Corsi musel uvolnit své místo v týmu Tasca Racing, kde byl nahrazen Mattiou Pasinim. Pro domácí závod v Misanu ale dostal šanci vrátit se na startovní rošt, kdy uvažovaný Jesco Raffin ze Švýcarska už má jiné závodní povinnosti MotoE World Cup a místo Odendaala pojede všechny další zbývající závody Grand Prix letošní sezóny s výjimkou finále ve Valencii.

Pokud by se ale Corsimu při domácím závodě Grand Prix Misana dařilo, není vyloučeno ani jeho závodění ve zbytku sezóny 2019.

Mimochodem Corsi je pětinásobným vítězem závodů Grand Prix - vše v kubatuře 125 ccm a má na svém kontě celkem 21 pódií (125 ccm/Moto2).

Ovšem letos se mu vůbec nedařilo a získal pouhých 10 bodů, nejlépe se umístil na 8. místě v Texasu, po závodě na Sachsenringu musel tým opustit a motocykl Kalex týmu Tasca Racing přenechat krajanovi Pasinimu.