Reklama

Co mají společného Andorra a Tavullia? Hlavní obrázek k článku: Co mají společného Andorra a Tavullia?

Proč trénuje «El Diablo» v Andoře? A proč jsou společně Fabio Quartararo, Hafizh Syahrin na foto s Jackem Millerem, Johnem McPheem, Marcelem Schrötterem a Ayumu Sasakim?

Fabio Quartararo žije, jako mnoho dalších motocyklových hvězd z MotoGP v Andoře. Francouz vysvětluje, co to má společného s VR46 Riders Academy Valentina Rossiho.

Fabio Quartararo je nejmladším z řady Top-pilotů, který žije v Andoře. Před dvěma lety se sem přestěhoval z rodné Nizzy, když po přechodném pobytu ve španělském Alicante si vybral Andorru jako daňové království ke svému trvalému pobytu.

Piloti Grand Prix v tomto trpasličím království mohou společně trénovat a to všechny možné druhy motoristické speciální přípravy.

Quartararo žil předtím se svým manažerem ve Španělsku, ale stejně jako řada dalších motocyklových hvězd se přestěhoval do Andorry.

Kromě jezdců na snímku zde žijí a trénují také Maverick Viňales, bratři Aleix a Pol Espargárové a třeba Alex Rins.

„Můžeme zde trénovat skoro stejně jako Rossi na svém ranči. Nejsme sice žádná Academy, ale můžeš zde společně trénovat s jezdci, od kterých se můžeš hodně naučit,“ říká 20-letý «El Diablo» a vše srovnává se společným tréninkem Valentina Rossiho, který na svém ranči v Tavullii pravidelně trénuje se členy VR46 Riders Academy.

I zde v Andoře tedy funguje skupinový tréninkový efekt: „Vloni jsem společně s Jackem (Millerem) a Marcelem Schrötterem trénoval v lednu v Kalifornii a letos to chceme zopakovat“, říká závěrem «El Diablo» pro španělský sportovní deník «Marco».Login Přihlásit Registrace ›

Reklama