Reklama

Co má větší hodnotu, Red Bull Rookies Cup nebo třeba CEV? Hlavní obrázek k článku: Co má větší hodnotu, Red Bull Rookies Cup nebo třeba CEV?

Samozřejmě, různé nástupnické šampionáty pro silniční motocyklové závody, mají své hodnoty, ale co má vlastně prioritu pro další kariéru mladých jezdců v Grand Prix?

Dle týmového šéfa Moto2 Jochena Kiefera je podstatné, aby mladý talent ukázal své umění na opravdovém závodním motocyklu. Supersportové motocykly jako třeba ty, na kterých se závodí v MS-Supersport-300 jsou pouze náhradním řešením.

Dle Kiefera je nejlepší cestou Rookies-Cup, který se jezdí v rámci Grand Prix. Španělský šampionát je příliš drahý, tedy těch 8 závodních víkendů, které jsou na programu.

V Rookies-Cupu se závodí s jednotnými motocykly, zatímco v CEV-Repsol se používá materiál z MS-Moto3.

Rookies-Cup je financován a není tak ekonomicky náročný. Naopak se španělském šampionátu se používá hodně drahý závodní materiál a výsledky jsou hodně odvislé od jeho kvality a dostupnosti.

„Pokud jezdec sedí na špatném motocyklu, tak nemůže ukázat svůj celý potenciál. Takže jsem přesvědčen o tom, že je Rookies-Cup lepší alternativou. Ovšem nejdříve se tam musíš dostat“, uzavírá dále myšlenku Jochen Kiefer a dobře ví, že překonat překážku v podobě kvalifikování se do Rookies Cupu je hodně těžké, viz třeba to, že z Němců, ale i třeba z Čechů, se to v poslední době nepodařilo nikomu.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama