CEV Repsol Qualifying: 28. Vostatek, 34. Řeháček

Na okruhu v Estorilu se dnes konaly kvalifikační tréninky prvního letošního závodu CEV Repsol. V kubatuře Moto3 dnes mezi 34 startujícími piloty byli i dva Češi: Ondřej Vostatek a Filip Řeháček.

V kubatuře Moto3 si Pole Position vyjel David Salvador (Cuna de Campeones) časem 1:44,591, druhý skončil Pedro Acosta (MT-Foundation 77; +0,106) - oba ze Španělska; a první řadu startovního roštu doplnil Brazilec Diogo Moreira (+0,213; Estrella Galicia).

Ondřej Vostatek obsadil 28. místo, když zajel čas 1:46,513 (Openbank Aspar Team; +1,922), což znamená zítra start z 10. řady; jeho krajan Filip Řeháček byl 34. za čas 1:47,922 (Laglisse Academy; +3,331) - 11. řada na gridu.

Start závodu Moto3 na 17 kol je ve 13. hodin.

34. Řeháček, 1:47,922

V kubatuře Moto2 si Pole Position vyjel Yari Montella (Team Ciatti Speed Up), 0,3 za ním se umístil Niki Tuuli (Team Stylobike). Protože ale Montella na trati čekal na soupeře, byl potrestán a do závodu vyjede až ze 7. pozice a Tuuli tak vyrazí do obou dvou zítřejších závodů z první pozice.