CEV-Repsol Moto2: Edgar Pons vyhrál i letošní finále

Poslední letošní závod sezóny 2019 v kubatuře Moto2 vyhrál už nový šampion Edgar Pons, toho na stupních vítězů doplnili Héctor Garzo a Yari Montella.

V Qualifying získal Pole-Position pilot Tech3 Héctor Garzó, když na okruhu Circuit Ricardo Tormo ve Valencii zajel čas 1:36,048 minuty a to hned v prvním Qualifying.

Edgar Pons (Kalex), který pojede příští sezónu MS prostřední kubatury za tým Fausta Gresiniho skončil v kombinované časové tabulce druhý, za ním se umístili Tommaso Marcon (Speed Up), Yari Montella (Speed Up), Alessandro Zaccone (Kalex) a Miquel Pons (Kalex).

V závodě na 19 kol převzal Polesetter Garzo vedení v těsném závěsu mu jel Pons a tato dvojice bojovala až do konce závodu o první místo. Nakonec se prosadil díky svým zkušenostem Pons o pouhých 0,3 sekundy a oslavil tak už své sedmé letošní vítězství. Garzo byl odmávnut v cíli jako druhý a získal tak titul vícemistra Evropy. Dramatický bj o třetí místo pro sebe rozhodl Montello před svým týmovým kolegou Marconem, Top-5 dokompletoval Zaccone a celkově obsadil třetí místo - bodově stejně jako Marcon.

ME-Moto2 – výsledek závodu ve Valencii: 1. Edgar Pons (Kalex) 19 kol za 30:46,135. 2. Héctor Garzo (Tech3), 3. Yari Montella (Speed Up), 4. Tommaso Marcon (Speed Up), 5. Alessandro Zaccone (Kalex), 6. Matteo Ferrari (Kalex), 7. Marcel Brenner (KTM), 8. Kasma Kasmayutin (Kalex), 9. Kemnith Kubo (Kalex), 10. Azlan Shah (Kalex).

ME - Moto2 – celkové pořadí 2019: 1. Edgar Pons (221 bodů), 2. Hector Garzo (183), 3. Alessandro Zaccone (137), 4. Tomasso Marcon (137), 5. Niki Tuuli (101), 6. Miquel Pons (96), 7. Yari Montella (77), 8. Ramdan Rosli (68), 9. Kemnith Kubo (56), 10. Kasma Kasmayudin (54).