Reklama

Cal Crutchlow se zranil Hlavní obrázek k článku: Cal Crutchlow se zranil

Překvapivá zpráva prolétla včera paddockem na Sachsernringu, Cal Crutchlow je zraněný a jeho účast na GP Německa není vůbec jistá. Má naštíplou holenní kost a natržený křížový kolenní vaz! A jak se to vlastně stalo?

Pilot týmu LCR Honda absolvoval ve středu na svém kole Spezialized v Assenu silniční trénink, společně s 33-letým Britem trénoval i Dakota Mamola a Tom Jelte Slagter. Crutchlow ale nebyl spokojen s výškou svého sedla a chtěl si posez upravit. Proto zastavil u jedné dlažební kostky. Noha obutá do závodní cyklistické tretry mu však uklouzla - na podrážce závodních cyklistických treter jsou tkz. kufry (tedy zarážky vymezující polohu cyklistovy nohy na pedálu - pozn. Bosso) a neštěstí bylo hotovo.

Do Crutchlovova pravého kolena byla zavedena punkce a z pravého kolena bylo odstraněno 100 ml kapaliny. Ta ale nebyla bílá kapalina, nýbrž krev a tak bylo proveden sken MRI. Ten nejhorší obavy potvrdil...!

Crutchlow určitě zkusí první páteční volný trénink a uvidí se...! Problém Sachsenringu je dle britského jezdce HRC v tom, že pravé zatáčky jsou zde užší než ty levé a Cal nemůže pravé koleno vůbec ohnout. Během pátku také není možné provést žádnou další punkci, tedy ‘no needle policy'.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama