Brixx Ducati pojede celou sezónu WorldSBK 2020 Hlavní obrázek k článku: Brixx Ducati pojede celou sezónu WorldSBK 2020

Hodně hubené startovní pole šampionátu WorldSBK se rozšíří na příští sezónu 2020 minimálně o jednoho jezdce v novém týmu.

S motocyklem Panigale V4R pojede stáj Brixx Team, dosud závodící v šampionátu BSB. Tato stáj v britském šampionátu letos v prvních čtyřech závodních víkendech nezískala ani jeden mistrovský bod a tak zkouší své štěstí v šampionátu světovém. Tým Barrieho Baxtera absolvoval premiéru v Portimao, nyní jede svůj domácí závod v Magny Cours.

V Portimao skončil Sylvain Barrier na P17, P18 a P18, takže body na něho nezbyly. Uvažovalo se, že tým pojede i oba zámořské závody v Argentině a v Kataru.

Dvojnásobný šampion STK 1000 z let 2012 a 2013 Sylvain Barrier patřil k největším motocyklovým talentům, ovšem při těžké autohavárii v březnu 2014 málem přišel o život a od té doby marně hledá bývalou formu.

Bude to už šestý motocykl Ducati Panigale VR4 ve startovním poli WorldSBK 2020, které budou v pěti různých týmech: Aruba Ducati, Barni, GoEleven a Motocorsa.

Představení týmu bude začátkem listopadu na motocyklovém veletrhu EICMA v Miláně.

Životní partnerkou Sylvaina Barriera je dcera majitele týmu Baxtera, s kterou má 30-letý jezdec jedno dítě.Login Přihlásit Registrace ›