Reklama

Boxerské extempore Alcoby a McPheeho skončilo tresty Hlavní obrázek k článku: Boxerské extempore Alcoby a McPheeho skončilo tresty

Boxerské extempore jezdců Johna McPheeho a Jeremyho Alcoby při Losailu II nezůstalo bez trestu, Oba dva musí při Grand Prix Portimao startovat z boxové uličky a ještě musí zaplatit peněžní pokutu.

Po tvrdém highsideru kolidoval Jeremy Alcoba (závodí letos za Indonesian Racing Team Gresini na motocyklu Honda) v neděli v 17.31 hodin místního času Kataru v T1 při závodě MS-Moto3 v Doha se Skotem Johnem McPheem s motocyklem Petronas-Honda a oba museli další závodění vzdát.

Potom došlo mezi oběma zúčastněnými k pěstní výměně, kterou «MotoGP Stewards Panel» ve složení Freddie Spencer, Bill Cumbow a Andres Somolinos ohodnotili následovně: McPhee bude muset při Grand Prix Portugalska 18. dubna startovat z boxové uličky po 10 sekundách, jak zhasne startovací světlo, Alcoba potom po 5 sec.

Oba dva se provinili proti článku 3.3.2.2 pravidel FIM World Championshipu, neboť se zachovali nesportovně a jejich chování při «Tissot Grand Prix of Doha» nebylo slučitelné s chováním sportovce jako takového. Navíc musí každý z nich zaplatit pokutu ve výši 1.000 Euro.Login Přihlásit Registrace ›