Reklama

Augusto Fernandez za Marc VDS? Hlavní obrázek k článku: Augusto Fernandez za Marc VDS?

22-letý Španěl Augusto Fernandez - trojnásobný letošní vítěz Grand Prix - je žhavým kandidátem na uvolněné místo po Alexi Marquezovi do týmu Marc VDS prostřední kubatury Grand Prix.

Vloni pátý jezdec šampionátu Moto2 má sice podepsanou smlouvu s týmem FlexBox HP 40 Sita Ponse, ale renomovaný majitel týmu Sito Pons je ochoten za určité odstupné - v řádech sto tisíců Euro španělského jezdce uvolnit.

Samozřejmě, že ve hře je španělský sponzor Estrella Galicia 0,0, který by si nejraději přál španělské jezdecké duo. To v právě skončené sezóně tvořili Xavier Vierge a Alex Marquez.

Tým Estrella Galicia 0,0 Marc VDS vyhrál od roku 2014 třikrát mistrovství světa prostřední kubatury: 2014 s Tito Rabatem, 2017 s Francem Morbidellim a 2019 s Alexem Marquezem. Je to tedy od roku 2010, kdy éra Moto2 začala, nejúspěšnější stáj prostřední kubatury Grand Prix.

Na sezónu 2020 angažoval tento tým belgického pivního miliardáře Marc van Straatena nekorunovaného «krále crashů» Brita Sama Lowese, po nečekaném odchodu Alexe Marqueze do MotoGP a do továrního týmu Repsol Honda, ale nyní hledá druhého pilota. V úvahu připadal Sandro Cortese, ovšem zájem o hodně lukrativní místo mají i jiní piloti.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama