Reklama

Alex Marquez: 3 dny testů navíc Hlavní obrázek k článku: Alex Marquez: 3 dny testů navíc

Ve dnech 2. až 4. února se v Sepangu koná třídenní Shakedown-Test kubatury MotoGP. Toho se normálně zúčastní především testovací piloti týmů «premier class». Letos poprvé je ale tento test otevřen i pro všechny Rookies nové sezóny 2020.

To znamená, že se ho mohou zúčastnit také Alex Marquez (Repsol Honda), Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing) a Iker Lecuona (Red Bull KTM Tech 3). Pro všechny tři jezdce to znamená, pokud se třídenního testu Shakedown také zúčastní, další dodatečná možnost seznámit se ještě více s novým motocyklem.

Alex Marquez, úřadující šampion Moto2 a mladší bratr šestinásobného mistra světa v «premier class» (celkově už osminásobného) Marca Marqueze už svou účast na tomto Shakedown testu potvrdil, zda se zúčastní rovněž Brad Binder a Iker Lecuona, nebylo ještě oficiálně potvrzeno.

Potom totiž na všechny stabilní piloty «premier class» od 7. až 9. února 2020 čeká třídenní oficiální test MotoGP, tedy i pro Alexe Marqueze.

Nezapomínejme ale jednu podstatnou věc: Vzhledem k aktuálním vysokým teplotám panujícím v Sepangu a velké vlhkosti vzduchu nevyužije možná každý jezdec všech 6 dnů testování, neboť to klade obrovskou zátěž na fyzickou připravenost jednotlivých jezdců.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama