Reklama

Alberto Puig má zájem o Pola Espargara Hlavní obrázek k článku: Alberto Puig má zájem o Pola Espargara

Koncem roku 2020 končí velké většině jezdců «premier class» smlouvy a tak se očekává velký pohyb na přestupovém trhu. Jak ho ale ovlivní situace okolo Covidu-19, se nedá vůbec odhadnout.

Jedno je jisté, sestavu továrního týmu Yamahy, tedy «Monster Energy Yamaha MotoGP» už delší dobu známe, nově ji utvoří dvojice Fabio Quartararo a zůstává Maverick Viňales. Potvrzeno je rovněž setrvání Marca Marqueze v továrním týmu HRC «Repsol Honda», zda se další přestupy objeví na veřejnosti ještě během nucené koronavirové přestávky, nebo až po prvních absolvovaných závodech sezóny 2020, ale zůstává otázkou.

V rozhovoru pro webovou stránku «DAZN» uvedl manažer HRC Alberto Puig, že má velký zájem o Pola Espargara, aktuálního továrního pilota KTM.

Dle Puige by byl Pol Espargaro (104 závodů v MotoGP) ideálním pilotem pro motocykl RC213V.

Španěl Pol Espargaro (28) je dle Puige velmi rychlý a s KTM odvedl skvělou vývojovou práci. Mladší z bratrů Espargarových je sice u KTM velmi spokojený, přesto Puigovu pozvánku uvítal s otevřenou náručí. Mistr světa Moto2 z roku 2013 totiž dobře ví, že s aktuálním motocyklem RC16 není možno stabilně dojíždět v Top-3, tedy na pódiová umístění, což také zdůraznil pro časopis «Motorbike».Login Přihlásit Registrace ›

Reklama