Reklama

Aktuální startovní rošt WSSP 300 - nechybí O. König Hlavní obrázek k článku: Aktuální startovní rošt WSSP 300 - nechybí O. König

Po představení jezdců kubatur WSBK a WSS 600 nám chybí představit ještě aktuální startovní rošt nejslabší objemové kubatury motocyklů co nejvíce podobných těm sériovým, tedy WSS 300. Aktuálně je jich potvrzených necelých 30 a nechybí ani Čech Oliver König (Freudenberg - KTM).

Z Top-10 letošního mistrovství světa kubatury motocyklů o objemu 300 ccm postupují tři piloti do MS-Supersport, kde se závodí s motocykly o objemu 600-ccm (čtyřválce) a 675-ccm (tříválce).

Mistr světa Manuel Gonzalez pojede za ParkinGO Kawasaki, ve kterém se 2011 Chaz Davies (tehdy se strojem Yamaha) stal mistrem světa.

Andy Verdoia (celkově 4.) a Galang Hendra Pratama (7.) podporováni značkou Yamaha postoupí rovněž o kubaturu výše a budou zde pilotovat jeden ze strojů R6.

Tím se stal Nizozemec Scott Deroue jedním z favoritů, v posledních třech sezónách vždy obsadil místo v Top-3. Zůstane věrný značce Kawasaki stejně jako Ana Carrasco, mistryně světa 2018.

Ve startovním poli 2020 uvidíme opět čtyři motocykly KTM, všechny nasadí německý tým Freudenberg. V saském týmu pojede kromě dvou Němců Jan-Ole Jähniga a Maxe Kapplera také Čech Oliver König. Pro něho to bude už druhá sezóna v tomto šampionátu, letos skončil celkově 28. V příští sezóně by měl pravidelně dojíždět v Top-10, občas i bojovat o pódiová umístění a celkově se umístit v horní polovině startovního pole.

Kalendář MS-Supersport-300 bude v roce 2020 obsahovat celkem 10 evropských závodů během všech závodních víkendů na starém kontinentu. Opět se pojede ve dvou skupinách, maximální počet stabilních jezdců bude 60.

Účastníci MS-Supersport 300 pro sezónu 2020:

Freudenberg KTM: Jan-Ole Jähnig (D), Max Kappler (D), Victor Steeman (NL), Oliver König (CZ)

Nutec SKM Kawasaki: Dino Iozzo (ZA), Tom Bramich (AUS), Nick Kalinin (UA)

Provec Kawasaki: Ana Carrasco (E)

Prodina Kawasaki: Manuel Bastianelli (I), Joseph Foray (F)

Puccetti Kawasaki: ?

MTM Kawasaki: Jeffrey Buis (NL), Dion Otten (NL)

Pedercini Kawasaki: Johan Gimbert (F)

ParkinGO Kawasaki: Filippo Rovelli (I), Tom Edwards (AUS)

Scuderia Maranga Kawasaki: Indy Offer (GB), Borja Sanchez (E), Jarno Ioverno (I)

Kawasaki Motoport: Koen Meuffels (NL), Scott Deroue (NL)

Flembbo Leader Kawasaki: Samuel Di Sora (E)

Kawasaki GP Project: Kevin Sabatucci (I), Leonardo Carnevalli (I), Bruno Ieraci (I)

Semakin Di Depan Motoxracing Yamaha: ?

EAB Ten Kate Yamaha: Glenn van Straalen (NL)

Terra e Moto Yamaha: Benjamin Molina (E)

BCD Yamaha MS: ?

Trasimeno Yamaha: ?

Tučně = potvrzenoLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama