57. ročník 300 ZGH vyhráli Didier Grams a Marek Červený

V hlavní kubatuře nad 600 ccm - Superbike - vyhráli 57. ročník «300 zatáček Gustava Havla» v Hořicích» Němec Didier Grams a lokalmatador Marek Červený.

První nedělní závod kubatury nad 600 ccm vyhrál Němec Didier Grams (BMW 1000 RR), druhý byl se ztrátou 3.213 sec. odmávnut náš Kamil Holán se stejným motocyklem a stupně vítězů královské kubatury 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích doplnil v první jízdě Aleš Nechvátal s motocyklem Yamaha (+11.848). V Top-5 ještě dojeli dva Češi Tomáš Borovka (Yamaha) a Pavel Tomeček (Kawasaki). Ve vedení tohoto závodu jezdil Marek Červený, ale havaroval.

300 Zatáček Gustava Havla - Výsledek Superbike 1. jízda: 1. Didier Grams, 2. Kamil Holan, 3. Ales Nechvatal, 4. Tomas Borovka, 5. Pavel Tomecek, 6. Andreas Gangl, 7. Dominik Haslinger, 8. Jiri Petrla, 9. Patrik Vostarek, 10. Hanno Brandenburger, 11. Virgil-Amber Bloemhard, 12. Marek Stibor, 13. Martin Suchacek, 14. Robert Heitzinger, 15. Dan Vyslouzil, 16. Bohdan Schaal, 17. Thomas Mitgutsch, 18. Jan Myslivecek, 19. Dirk Kaletsch, 20. Milos Jonak, 21. Emil Krchnavy, 22. Petr Vajner, 23. Jürgen Plattner, 24. Lubos Jelinek, 25. Bohumil Saroch, 26. Vladislav Nezdara, 27. Radovan Stipanek.

Závěrečný závod motocyklové hořické neděle, když počasí se opravdu vydařilo, se stal kořistí největšího favorita Marka Červeného z týmu WEPOL Racing s motocyklem BMW 1000 RR. Ten měl v cíli náskok pouhých 0.075 sec. na vítěze první nedělní jízdy Didiera Gramse a stupně vítězů dokompletoval Aleš Nechvátal. V Top-5 se ještě umístili - stejně jako dopoledne - Tomáš Borovka a Pavel Tomeček. Hned v prvním kole havaroval při průjezdu Hořicemi Kamil Holán.

300 Zatáček Gustava Havla - Výsledek Superbike 2. jízda:1. Marek Cerveny, 2. Didier Grams, 3. Ales Nechvatal, 4. Tomas Borovka, 5. Pavel Tomecek, 6. Virgil-Amber Bloemhard, 7. Jiri Petrla, 8. Dominik Haslinger, 9. Andreas Gangl, 10. Patrik Vostarek, 11. Martin Suchacek, 12. Hanno Brandenburger, 13. Dan Vyslouzil, 14. Robert Heitzinger, 15. Thomas Mitgutsch, 16. Bohdan Schaal, 17. Jan Myslivecek, 18. Petr Vajner, 19. Bohumil Saroch, 20. Vladislav Nezdara, 21. Radovan Stipanek.

Velká škoda, že tento letošní hořický termín kolidoval s tradičními závody North West 200, takže na startu úplně chyběla konkurence z Velké Británie a Severního Irska (např. lídr IRRC-Superbike Davey Todd), přičemž právě tito jezdci jsou vždy kořením závodů Road Racingu. Vůbec kvalitní zahraniční účast byla snad jedinou slabinou této vydařené závodní neděle. Naopak se osvědčily dvě závodní jízdy nejprestižnějších kubatur.