50th GP Macau - Hickman obhájil loňské vítězství, 17. Červený

Peter Hickman (BMW) dokázal při Macau Motorcycle GP obhájit svůj loňský trumf. Britský jezdec se prosadil proti svým dvěma krajanům: Druhý se umístil Michael Rutter a třetí Martin Jessopp. Horst Saiger (Kawasaki) uzavřel Top-5, Marek Červený (BMW) obsadil 17.

Po sedmém místě na startovním roštu to dlouho nevypadalo na další úspěch loňského vítěze, ovšem britský jezdec zajel svůj čas v tréninku na závodních pneumatikách, takže bylo jasné, že v závodě bude schopen jezdit hodně rychle. Navíc ve warm upu byl už nejrychlejší.

Z prvního kola se vrátil Hickman jako čtvrtý a od 2. do 9. kola se držel na P3. V 10. kole získal jedno místo k dobru, a v předposledním kole nasadil k rozhodujícímu předjetí a pak si už mladý Brit nenechal vítězství od nikoho vzít.

Na druhém místě byl odmávnut Michael Rutter. Po 12 kolech chybělo zkušenému pilotovi BMW, který dlouho jezdil v závodě na první pozici, půl sekundy k devátému vítězství na 6,120 km dlouhém okruhu Guia Circuit mezi svodidly a zdmi hráčské metropole.

Martin Jessopp se musel opět sklonit před jezdeckým uměním svých konkurentů a po nejlepším tréninkovém čase sice věřil ve svém první vítězství - na okruhu bývalé portugalské kolonie - ovšem při vjezdu do zatáčky Lisboa se mu nepodařilo zařadit rychlost a Hickman a Rutter ho předjeli.

Dlouho to během závodu vypadalo, že si skvělý výsledek připíše hned při svém prvním startu na tomto náročném okruhu Glenn Irwin. Severní Ir byl dlouho schopen akceptovat tempo vedoucí skupiny, ovšem kolo před koncem mu vypověděl poslušnost motocykl a při svém debutu na Macau Motorcycle Grand Prix nakonec cílový šachovnicový praporek neuviděl, neboť musel svůj motocykl odstavit v boxu kolo před koncem.

Za Conorem Cumminsem (Honda), který se nenápadně z P9 na startovním roštu probojoval v cíli do Top-4, byl odmávnut při svém devátém startu v tomto závodě letošní vítěz Těrlicka Horst Saiger, tedy Rakušan žijící v Lichtenštejnu, ačkoliv měl v tréninku pád.

V Česku hodně známý Didier Grams (BMW) z týmu Team Heidger-Motorsport by WEPOL, SAFMETAL ukončil 50. ročník «Suncity Group» Macau Motorcycle Grand Prix na výborném P12, jeho týmový kolega a český Rookie Marek Červený byl odmávnut na P17, tedy si proti tréninku o 7 míst polepšil.

Hanikův náhradník v MS-Moto3 Danny Webb byl klasifikován na P13, tedy hned za Gramsem.