Reklama

Vespa RED: pro budoucí generaci bez AIDS Hlavní obrázek k článku: Vespa RED: pro budoucí generaci bez AIDS

Italská Vespa je vůbec první motoristickou společností na světě, která se rozhodla svým výrobkem podpořit charitativní organizaci RED, kterou v roce 2006 společně založili zpěvák U2, Bono Vox a synovec bývalého amerického prezidenta Johna F. Kennedyho, Bobby Shriver. Jejich peníze míří do boje proti AIDS, ale také proti tuberkulóze a malárii.

Charitativní organizace RED pomáhá bojovat proti nemoci AIDS tím, že využívá moc a sílu velkých globálních značek a díky nim si získává peníze na podporu práce tohoto globálního fondu a také se dostává do povědomí jejich zákazníků. Spolupracují například se značkami Apple, Beats, Coca Cola nebo SAP. Snad nejimpozantnější je, že 100% získaných peněz jde rovnou na charitu, nic si neponechávají. Obdrželi již více než 475 tisíc am. dolarů a ovlivnili tak život více než 90 milionů lidí.

1 Vespa RED (1)1 Vespa RED (2)1 Vespa RED (3)1 Vespa RED (4)

Poprvé v historii této organizace se spojili s firmou z automobilového průmyslu. Vespa pro ně vyrobila limitovanou edici 125 ccm skútru Race (946) RED, který se vyrábí pro evropský trh a modelem Rade VXL dostupným na indickém trhu. Generální ředitel Piaggio Indie, Diego Graffi, potvrdil, že se jedná o důležitý krok pro značku Vespa v Indii, kde mají za cíl dosáhnout v prodejích skútrů na přední pozice v segmentu prémiových motocyklů. Chtějí tu však zároveň podpořit prostředí, kde budou lidé mnohem snáze bojovat proti AIDS a chtějí investovat peníze zejména pro prevenci. V rámci jejich projektu půjde konkrétně o zabránění přenosu smrtelného viru HIV z matky na její nenarozené dítě.

Z každého prodaného motocyklu Race 946 půjde do fondu 150 am. dolarů a zajistí tak více než 500 dní léčby HIV nebo nemoci AIDS. Z indického Vespa Rade VXL poputuje do organizace 50 am. dolarů, které vystačí na 165 dní léčby. Kromě skútrů bude Vespa nabízet i řadu doplňkového zboží, samozřejmě ve stejné červené barvě jako má skútr. Můžete si tak pořídit otevřenou helmu, koženou tašku nebo třeba kšiltovku či hrníček. Více zjistíte na stránkách Vespa RED. Za nás patří Vespě velké díky za toto rozhodnutí a jednoznačně palec nahoru.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama