Reklama

Peugeot Pulsion 125: prémiový skútr Hlavní obrázek k článku: Peugeot Pulsion 125: prémiový skútr

Peugeot představil jako stěžejní novinku roku motocykl Pulsion 125, který patří do kategorie prémiových skútrů. Musí se nechat, že mu dodal slušivých sportovních tvarů a na jeho řízení si vystačíte jen s řidičským průkazem skupiny B.

Řidiči v západních zemích už dávno přišli na to, že nejjednodušší přeprava po zaplněných ulicích měst je jednostopým vozidlem, navíc, pokud vám vystačí skútr do zdvihového objemu 125 kubíků, nemusíte ani řešit rozšíření řidičského průkazu, jste-li vlastníkem alespoň oprávnění k jízdě automobilem, tedy skupiny B. Pokud vám stačí podsedlový prostor, kam se vám vejde váš notebook s taškou, máte o zábavného společníka na cesty postaráno.

1 Peugeot Pulsion 125 (1)1 Peugeot Pulsion 125 (2)

Model Pulsion 125 pohání kapalinou chlazený jednoválec Peugeot PowerMotion o zdvihovém objemu 125 ccm, výkon je 14,6 koní, kroutící moment 11,9 Nm při 7000 1/min. Skútr není žádný drobek, patří mezi ty větší, a tak můžete očekávat hmotnost kolem 170 kilogramů, což je docela dost, ale na druhou stranu vám to kompenzuje velkým podsedlovým prostorem, kam se vám v pohodě vejde jedna integrální a druhá otevřená helma. Naleznete tu také USB zásuvku. Komfortně se vám bude také cestovat díky přednímu 14-palcovému kolu.

2 Peugeot Pulsion 125 (6)2 Peugeot Pulsion 125 (4)

Peugeot vás na cesty vybaví výškově nastavitelným plexi štítem, bezkontaktním klíčem s funkcí FindMe, denním LED svícením, kde se u světel nechal inspirovat tvarem světlometů u vozu Peugeot. Zajímavá je také nová funkce, která při prudkém zabrzdění rozbliká varovná světla, aby ti za vámi věděli, že mají také zpomalit. Na barevném TFT displeji můžete kromě jízdních dat sledovat i navigaci, Pulsion má totiž integrovaný GPS modul nebo si přečíst zprávy z vašeho telefonu či sociálních sítí a to díky funkci i-Connect, která propojí váš telefon s motocyklem.

2 Peugeot Pulsion 125 (5)2 Peugeot Pulsion 125 (3)

Na výběr budete mít ze dvou variant, elegantní Allure, nebo sportovnější verzi s označením RS. Allure bude mít ve standardu plotnu pro montáž kufru, zakrytá řídítka a vysoký větrný štít s výškovým nastavením. Barevné varianty budou Red Ultimate a Shining Titanium. Provedení RS míří na zákazníky hledající sportovní design. Nabídne nízký větrný štít, odkrytá řídítka a dvoubarevné provedení Midnight Blue/Snow White a Mat Black/Shining Titanium, obojí s estetickými RS doplňky. K dostání bude na jaře příštího roku. Cenu zatím výrobce neuvedl.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama