Reklama

Yamaha Niken GT: cestovní tříkolka Hlavní obrázek k článku: Yamaha Niken GT: cestovní tříkolka

Všechny motocykl, které jsou určené pro cestování nesou u Yamahy označení GT. Vybaven kufry, pohodlnějším sedlem, vyhřívanými hefty a vyšším plexi štítem, vyjíždí na cesty také tříkolka Niken GT.

Rok 2018, kdy byl představen tříkolový motocykl Yamaha Niken, přinesl do motocyklového světa nové zážitky z jízdy. S inovativní technologií vícekolového podvozku s náklonem a dvojitou vidlicí upside down nabízí úchvatné zážitky při průjezdu zatáček a současně jezdcům poskytnout větší jistotu v jakýchkoli podmínkách. Díky větší kontaktní ploše mezi pneumatikami a povrchem vozovky zajišťují dvě přední kola se schopností náklonu vyšší míru přilnavosti přední části, která se projevuje zejména při jízdě v zatáčkách a při brzdění.

1 Yamaha Niken GT (11)1 Yamaha Niken GT (20)1 Yamaha Niken GT (10)

Nový Niken GT nabízí kromě tříkolového designu celou řadu speciálních prvků a poskytuje tak ještě lepší vlastnosti pro cestování na dlouhé vzdálenosti a vyšší míru pohodlí pro jezdce i spolujezdce. Vyšší čelní štít zajišťuje lepší ochranu horní části těla před větrem a vlivy počasí, speciálně navržené komfortní sedlo zpříjemňuje sportovní jízdu na dlouhé vzdálenosti jezdci i spolujezdci. Prvotřídní polotuhé boční brašny z materiálu ABS o objemu 25 litrů jsou lehké, kompaktní a nabízejí snadnou manipulaci. Pohodlí zvyšují rovněž integrovaná madla pro spolujezdce na zadní části nosiče.

1 Yamaha Niken GT (21)1 Yamaha Niken GT (24)1 Yamaha Niken GT (18)

Vyhřívané rukojeti jsou zárukou jízdního komfortu za jakéhokoli počasí. Jezdci se zobrazují informace o stupni vyhřívání na přístrojovém panelu. K dispozici je také přídavná 12V zásuvka pro napájení a nabíjení různých zařízení. Model GT je standardně vybaven hlavním stojanem, se kterým lze pohodlně zaparkovat nebo na dlouhých cestách provádět běžnou údržbu řetězu a kontrolu pneumatik.

1 Yamaha Niken GT (16)1 Yamaha Niken GT (4)1 Yamaha Niken GT (17)

Tříválec o objemu 847 ccm, který novinku pohání, byl speciálně vyvinut na základě mimořádně úspěšné pohonné jednotky použité u modelů MT-09, Tracer 900 a XSR900. Z důvodu jedinečných požadavků je motor s klikovým hřídelem crossplane, který nabízí vysoký točivý moment, doplněn speciálním nastavením vstřikování paliva, určeným ke zvýraznění výkonu. Nová je rovněž konstrukce klikového hřídele zajišťující dobrou odezvu při jízdě a plynulejší rozjezdy.

1 Yamaha Niken GT (13)1 Yamaha Niken GT (14)1 Yamaha Niken GT (19)

Motocykl je vybaven nejmodernějších technologií elektronického řízení, například systému YCC-T, D-MODE se třemi provozními režimy motoru, tempomat a kontroly trakce se dvěma přednastavenými režimy a možností vypnutí. Navíc vám výrobce ještě nabízí antihoppingovou spojku (A&S) a rychlořazení směrem nahoru. Lehká hliníková 18 litrová nádrž plynule navazuje na širokou přední kapotáž a svými vyklenutými plochami poskytuje pevnou oporu kolen.

1 Yamaha Niken GT (7)1 Yamaha Niken GT (8)1 Yamaha Niken GT (9)

Niken je díky inovativnímu tříkolovému designu a radikálním tvarům kapotáže středem pozornosti všude, kde se objeví. Pro ještě větší exkluzivitu je Niken GT nabízen ve dvou nových barevných kombinacích dostupných pouze pro tento model - Nimbus Grey s černými vidlicemi a Phantom Blue s vidlicemi zlaté barvy. Novinka bude dostupná začátkem ledna 2019.

1 Yamaha Niken GT (1)1 Yamaha Niken GT (2)1 Yamaha Niken GT (3)1 Yamaha Niken GT (12)1 Yamaha Niken GT (15)1 Yamaha Niken GT (22)1 Yamaha Niken GT (23)1 Yamaha Niken GT (25)1 Yamaha Niken GT (5)1 Yamaha Niken GT (6)1 Yamaha Niken GT (26)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama