Reklama

Test Kemp Mauterndorf: alpské zázemí pro motorkáře Hlavní obrázek k článku: Test Kemp Mauterndorf: alpské zázemí pro motorkáře

Taury nabízí nespočet atraktivních silniček, kde můžete prohánět svůj motocykl a užívat si rychlých i táhlých zatáček. Večer však toužíte po příjemném odpočinku s možností usušení promoklých věcí a když vám k tomu nabídnou i wellness se saunovým světem zdarma, kdo by odolal. Máme pro vás tip na sympatický kemp poblíž města Mauterndorf.

Letos už jsem v tomto kempu byla dvakrát, jednou v zimě na lyžích a před pár dny na kola. Ale srdcem jsem také motorkářka a tak jsem se na toto ubytování dívala i jinýma očima a nejen těmi kempařskými. Musím i doplnit, že jsme v kempu pár motorkářů potkali, někteří bydleli v mobilheimech, jiní měli postavené stany na volných plochách. Test jsem psala do časopisu Caravan, ale je škoda ho nezveřejnit i zde, protože malebnou oblast Lungau si oblíbíte i vy a ty silničky..... Ty jsou jedna báseň!

1 Kemp Mauterndorf (1)1 Kemp Mauterndorf (10)1 Kemp Mauterndorf (11)

Přímo pod lanovkou Grosseck-Speiereck byl před patnácti lety postaven kemp s celoročním provozem. Zázemí tu naleznou nejen majitelé obytných vozů, ale můžete tu bydlet také v penzionu, pod stanem nebo si pronajmout jeden z mobilheimů. Díky svému umístění a kvalitním službám patří tento čtyřhvězdičkový kemp mezi jeden z nejoblíbenějších v salzburském regionu, bez rezervace tu s obytným vozem v hlavní sezóně naleznete volné místo jen stěží.

V zimě na vás čeká 300 kilometrů upravených sjezdovek vhodných i pro menší děti, ale skvěle si tu užijete rovněž v létě, ať patříte mezi aktivní jedince nebo vyhledáváte spíše poklidnější formu dovolené. V kempu naleznete 166 stání, všechna jsou vybavena přípojkou na elektřinu, vodu a TV. Připojení k Wi-Fi je v celém areálu zdarma. Musím vyzdvihnout kvalitní zázemí, které je vhodné i pro imobilní osoby. Po celou dobu pobytu bylo sociální zařízení vždy pečlivě uklizeno a pokud byste chtěli, máte možnost si tu rezervovat vlastní rodinnou umývárnu.

1 Kemp Mauterndorf (12)1 Kemp Mauterndorf (14)1 Kemp Mauterndorf (15)

Samozřejmostí je také vybavení pračkami, sušičkami a myčkami na nádobí. Nezapomněli tu ani na vaše čtyřnohé parťáky, na které tu čeká speciální místnost se sprchou. Celoročně můžete relaxovat ve wellness s několika saunami, soláriem a zážitkovou sprchou a pozor, od jara až do podzimu je pro vás zdarma. V létě je tu v provozu vyhřívaný bazén, který jednoznačně oceníte vy i vaše děti, pokud tedy budou chtít opustit dětské hřiště.

Každý den je tu otevřený malý obchůdek, kde nakoupíte čerstvé pečivo a ostatní základní komodity, ale můžete využít i jejich nabídky snídaňového menu formou rautu. Doporučujeme rovněž návštěvu restaurace Ski Alm, kde velmi dobře vaří a vybere si tam opravdu každý, ať už preferujete místní speciality nebo tradiční rakouská jídla. Skvělý gastronomický zážitek spojený i s unikátním výhledem na horské masívy vám zajistí restaurace Panorama Alm, jen si do ní budete muset vyšlapat pěšky, nebo dojet lanovkou, ale za tu námahu to stojí.

1 Kemp Mauterndorf (16)

V letní sezóně dostanete k vašemu pobytu Lungau kartu, díky níž budete moci využít v celé oblasti velké množství služeb zdarma nebo s velkou slevou, ať už jsou to jízdy lanovkami, vstupy do muzeí, bazénů nebo různé outdoorové aktivity. V nabídce je tolik atraktivních služeb, že je ani nestihnete po celou dobu vašeho pobytu využít. Jednoznačně vám však doporučujeme vyjet lanovkou na horu Grosseck-Speireck, kde na vás čeká několik turistických tras, od lehkých až po náročné, některé jsou vhodné i pro Nordic Walking. Cyklisté se mohou nechat vytáhnout i s kolem sjet si poté na něm dolů do údolí.

Více než 500 kilometrů značených cyklistických tras vás provede po oblasti Lungau, kde také vede podél řeky Mur jedna z nejznámějších rakouských cyklostezek. Hrajete-li rádi golf nemůžete vynechat návštěvu 18-jamkového hříště v Katchbergu nebo 27-jamkové hřiště ve městě St. Michael. Kemp Mauterndorf je také vhodným zázemím pro motorkáře, možností kam se vydat je tu nespočítaně a pokud zrovna promoknete, je tu velká sušárna, kde si můžete usušit vaše oblečení a boty. Motorkářské trasy naleznete na tomto odkazu

1 Kemp Mauterndorf (17)1 Kemp Mauterndorf (9)1 Kemp Mauterndorf (13)1 Kemp Mauterndorf (8)

Hledáte-li krásné a klidné místo, pak je pro vás oblast Lungau se zázemím v kempu Mauterndorf naprosto ideální. Výhledy na hory, nádherná horská jezera, bujná nezničená příroda a všudypřítomná původní rakouská architektura, to vše vás nabije pozitivní energií a rádi se sem budete vracet, jako velké množství návštěvníků tohoto kempu. Více informací naleznete na stránkách Camping Mauterndorf.

1 Kemp Mauterndorf (7)1 Kemp Mauterndorf (6)1 Kemp Mauterndorf (5)1 Kemp Mauterndorf (3)1 Kemp Mauterndorf (2)1 Kemp Mauterndorf (4)Login Přihlásit Registrace ›