Reklama

Motosalon 2020: povedený ročník v režii brněnského BVV Hlavní obrázek k článku: Motosalon 2020: povedený ročník v režii brněnského BVV

Jedenáctý ročník mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení Motosalon, tradiční zahájení motorkářské sezóny, navštívilo podle předběžných informací přibližně 55 tisíc návštěvníků. Největší počet lidí dorazil jako vždy v sobotu.

Motosalon obsadil haly P a F brněnského výstaviště. Další doprovodné akce spojené s motocykly a motorkářským životním stylem obsadily pavilon Z a okolní volné plochy. Celkem Motosalon zabral 23 tisíc metrů čtverečních. Brněnské výstaviště je jediným areálem v zemi, kde je možné motocyklový veletrh v tomto rozsahu udělat.

Veletrhu se zúčastnilo celkem 160 vystavovatelů s téměř 400 značkami. Poprvé v historii překonal počet vystavených motorek, skútrů a čtyřkolek magickou hranici 1000 kusů. Na Motosalonu vystavovaly všechny velké značky, které působí na českém motocyklovém trhu. Mnozí vystavovatelé zohlednili aktuální trend snižování emisí, u mnoha značek byly vidět elektrické pohony.

1 Motosalon 2020 Brno fotoreportaz (15)1 Motosalon 2020 Brno fotoreportaz (20)1 Motosalon 2020 Brno fotoreportaz (8)

Tradičně byla na zahájení zdůrazněna bezpečnost motorkářů, toto téma se prolínalo i doprovodným programem. Nejvíce se skloňovala odpovědnost jezdců, stav silnic a bezpečnostní výbava, například airbagová vesta.

Premiéru na Motosalonu měla soutěž přestaveb Czech Custom Grand Prix. Na start se dostavilo 102 soutěžních přestaveb, tedy originálních upravených motocyklů. Přestavby se prezentovaly v deseti kategoriích. K úrovni soutěže se pochvalně vyjádřili i organizátoři světových soutěží AMD, kteří přijeli z Nizozemí a Anglie. Počtem motorek šlo o největší výstavu tohoto druhu ve střední Evropě.

Pavilon Z obsadil největší český indoorový food festival Burger Arena. Návštěvníci Motosalonu za čtyři dny snědli neuvěřitelných 40 tisíc porcí burgerů, další tisíce porcí vydali dodavatelé dalších pokrmů a nápojů.

1 Motosalon 2020 Brno fotoreportaz (4)2 Motosalon 2020 Brno fotoreportaz (31)2 Motosalon 2020 Brno fotoreportaz (36)

Poprvé se společně s Motosalonem konalo i mistrovství ČR ve stuntridingu. Prestižní akci do Brna přivezl organizátor ostravského Czech Stunt Day a jeden z nejlepších českých motocyklových kaskadérů Adam Peschel. V závodním programu se představilo víc jak 20 špičkových českých jezdců.

Nový doprovodný program doplnila tradiční Show Arena, kde se představili kaskadéři z Crazy Day, gymkhaneři nebo motocyklový instruktor Míra Lisý. V sobotu do areálu výstaviště dorazili i harleyáři z Harley-Davidson Club Brno. Návštěvníci ocenili i recesistický sobotní závod motorkářských celebrit na historických padesátkách Jawa Babetta a Jawa Mustang.

Příští ročník veletrhu Motosalon uspořádá společnost Veletrhy Brno v termínu 4.–7. března 2021 v areálu PVA Letňany. Na „domácí půdu“ do Brna se největší motocyklový svátek vrátí v březnu 2022.

Fotogalerii z letošního ročníku Motosalonu si můžete prohlédnout zde.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama