Intermot 2020: motocyklový veletrh je definitivně zrušen Hlavní obrázek k článku: Intermot 2020: motocyklový veletrh je definitivně zrušen

Každé dva roky se v německém Kolíně nad Rýnem koná motocyklový veletrh, který patří po italské EICMě k těm nejvíce navštěvovaným. Téměř pravidelně zde na domácí půdě odhaluje novinky BMW a alespoň jednu novinku představí i ostatní výrobci. Letos tomu tak nebude. Přišla nám do redakce tisková zpráva, která definitivně potvrzuje, že se letošní Intermot 2020 konat nebude.

Možná se to dalo i očekávat, vždyť už na jaře dvě stěžejní značky tohoto veletrhu, německé BMW a rakouské KTM, oznámili, že letos nebudou vystavovat ani na Intermotu a ani na milánském veletrhu EICMA. Tyto značky a jejich expozice patří mezi návštěvníky německého veletrhu mezi nejnavštěvovanější, a tak se ani není čemu divit, že se pořadatelé, společnost Koelnmesse GmbH, rozhodli pro tento nepopulární krok. Ostatně, jen těžko lze očekávat, jaká bude na podzim situace s koronavirem a riziko s případným nenadálým zrušením veletrhu si nikdo na svá bedra pořadatel vzít nechce.

1 Motosalon 2014 Brno031 Motosalon 2014 Brno061 Motosalon 2016 Brno (18)

Intermot 2020 se měl konat v termínu od 6. do 11. října. Nyní netrpělivě čekáme na vyjádření italského pořadatele veletrhu EICMA, jestli i on letos uzavře brány svého výstaviště, nebo se odvážně pustí do organizace listopadové výstavy. Rádi bychom patřili mezi optimisty, ale oblast kolem Milána patří mezi nejpostiženější a riziko nákazy je tu stále velmi vysoké. Ani bychom se nedivili, kdyby byl z výše uvedených důvodů zrušený i tento veletrh.

Nebojím se však toho, že byste o novinky přešli. Jen je budou jednotlivý výrobci odhalovat v online prezentacích, kterých budete moci být účastni i vy.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama