Reklama

Honda GL1800 Gold Wing GL1800 2020: více komfortu a nové barvy Hlavní obrázek k článku: Honda GL1800 Gold Wing GL1800 2020: více komfortu a nové barvy

Vloni představila Honda zcela nový model Gold Wing, ten se svými sportovními tvary cílí i na mladší jezdce. Do sezóny 2020 vyjede s vylepšeným systémem vstřikování paliva, které oceníte zejména při pomalé jízdě. U verze Tour se dočkáte komfortnějšího odpružení a také nových barev.

Honda Gold Wing byla od svého představení v podobě litrového „naháče“ v roce 1975 oblíbeným strojem pro cestování v jedné stopě. Od počátku své existence, byl výjimečný a šel si svou vlastní cestou. Souběžně s tím, jak v průběhu desetiletí rostly jeho fyzické rozměry i zdvihový objem, si tento model získal dlouhodobou pověst luxusu, kvality a komfortu.

1 Honda GL1800 Gold Wing DCT 2020 (1)1 Honda GL1800 Gold Wing DCT 2020 (2)

V roce 2018 byl představen kompletně přepracovaný model Gold Wing, u kterého došlo zejména k radikálnímu snížení hmotnosti, získal nový rám, zavěšení předního kola se dvěma příčnými rameny, systém Apple CarPlay, elektricky ovládaný plexi štít, inteligentní klíč Smart Key, čtyři jízdní režimy, systém Hill Start Assist pro rozjezd do kopce a systém nastavitelné kontroly trakce (HSTC). Novinkou byly také čtyři ventily v každém z válců jeho monumentálního šestiválcového motoru.

Gold Wing je nabízen jako základní model GL1800 Gold Wing a dále ve verzi „Tour“ vybavené vrchním kufrem a airbagem. Obě verze jsou k dispozici také s dvouspojkovou sedmirychlostní převodovkou DCT, která nabízí ještě větší variabilitu a komfort. Měli jsme možnost otestovat jak základní model, tak i verzi DCT Tour.

1 Honda GL1800 Gold Wing Tour DCT 2020 (1)1 Honda GL1800 Gold Wing Tour DCT 2020 (2)

Pro rok 2020 model Gold Wing získal vylepšení systému vstřikování paliva a převodovky DCT, které dále zlepšují manévrovatelnost při nízkých rychlostech, u verze Tour pak došlo k revizi odpružení a zvětšení madel spolujezdce s důrazem na větší komfort. Novou matnou černou metalízu Matte Ballistic Black Metallic pro Gold Wing DCT doplňuje bílá perleťová barva Pearl Glare White pro Gold Wing Tour.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama