Reklama

Benelli Leoncino 2016: kompaktní scrambler Hlavní obrázek k článku: Benelli Leoncino 2016: kompaktní scrambler

Vyplétané ráfky, terénní pneumatiky, kulatá přední lampa a retro vzhled, to je novinka od italské Benelli, Leoncino.

Motocykly typu scrambler zažívají poslední dobou megaboom. Každý výrobce musí alespoň jeden takový ve své stáji mít, ať už je to nejznámější Ducati Scrambler, novinka BMW R nineT Scrambler nebo zajímavá stavba Yamaha XSR 900 Scrambler. A to jsem ještě s výčtem neskončila, tento retro typ motocyklu bych našla snad u každého výrobce.

Pozadu nechtěla zůstat ani italská Benelli a tak vedle své enduro novinky Benelli TRK 502 představila i kompaktní stroj, který pohání kapalinou chlazený paralelní dvouválec s obsahem 499,6 ccm a výkonem 48 koní (35kW) při 8500 1/min. Maximální točivý moment je 45 N.m při 4500 1/min. Motor je usazen v trubkovém příhradovém rámu.

O vaši bezpečnost se bude starat dvojice předních kotoučů o průměru 320 mm s čtyřpístkovým třmenem, vzadu je jednokotoučová o průměru 260 mm s dvoupístkovým třmenem. Samozřejmostí je pomocný brzdný systém ABS. Tlumení nárazů zajistí obrácená USD vidlice o průměru 50 mm a zdvihu 130 mm, vzadu je centrální plně stavitelný tlumič se zdvihem 145 mm.

Vykrojené sedlo je ve výšce 815 mm, rozvor je 1450 mm a světlá výška 185 mm. Do nádrže vám vejde 15 litrů paliva. Přední vyplétané kolo má 19 palců, zadní 17. Celkový vzhled je spíše skromnější, nepřeplácaný, ale přiznám se, že se mi docela zamlouvá. Otázkou však i nadále zůstává, jak bude tento motocykl spolehlivý a kvalitně vyrobený. Po vstupu čínského investora Qianjiang Group to jde s těmito dvěma faktory spíše z kopce dolů.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama