Audi RR koncept: záblesk budoucnosti Hlavní obrázek k článku: Audi RR koncept: záblesk budoucnosti

Kromě toho, že je Audi spoluvlastníkem italské Ducati, nemá s jednostopým světem vůbec nic společného. Přesto vznikl zajímavý koncept o tom, jak by mohly vypadat motocykly budoucnosti.

Audi vůbec nezasahuje do toho, jak italská Ducati pracuje a také nemá ani vliv na vzhled strojů, které opouští brány továrny, jsou pouze podílníky ve firmě a tak nám nezbývá nic jiného, než nechat snít nezávislé designéry. Jedním z nich je i Damien Vizcarra z návrhářské společnosti 5:11am, který se snažil převést svůj nápad na Superbike Audi do reálného světa.

Damien Vizcarra však není žádný zběhlý designér motocyklových strojů, vystudoval Produktový Design a jeho díla, která vytváří, jsou spíše nadčasovou záležitostí. Své studio 5:11am nazval podle času, ve který každý den pravidelně vstává, prý aby toho stihl udělat co nejvíce.

Nečekejte tedy žádný propracovaný motocykl, u něj jde hlavně o estetický dojem a celkový vzhled, než o samotnou funkčnost. Nemá žádné zkušenosti s vývojem jednostopých vozidel, návrhu Audi RR se chopil spíše proto, že se mu líbí stylové vozy německého koncernu a chtěl vytvořit designový superbike, se kterým by mohl mít u zákazníků úspěch.

Na svém stroji použil jednostranně uchycenou kyvnou vidlici, což už ve světě rychlých strojů není zas až tak něco převratně nového. Zajímavostí u tohoto motocyklu je spíše použití pouze jednoho předního tlumiče. Je otázkou, nakolik by byl funkční, při vysokých rychlostech, které se od superbiku dají očekávat. Audi RR by měl pohánět elektromotor v kombinaci s klasickým spalovacím a tak můžete směle opustit vaše obavy o okamžitém zrychlení tohoto motocyklu.

1 Audi RR koncept011 Audi RR koncept021 Audi RR koncept031 Audi RR koncept041 Audi RR koncept051 Audi RR koncept061 Audi RR koncept071 Audi RR koncept081 Audi RR koncept091 Audi RR koncept101 Audi RR koncept111 Audi RR koncept121 Audi RR koncept131 Audi RR koncept14Login Přihlásit Registrace ›

Reklama