Test rukavice Lookwell Sniper: z jemné klokaní kůže Hlavní obrázek k článku: Test rukavice Lookwell Sniper: z jemné klokaní kůže

Deset let, deset společných sezón, desetitisíce najetých kilometrů, jediné co se mění jsou motocykly, které řídí. Občas jsem vyzkoušela vyměnit je za jiné, ale stejně jsem se k nim znovu vrátila, protože jsem ještě nenašla takové, které by je dokázali překonat.

Klidně bych mohla tento test nazvat jako dlouhodobý, protože on vážně dlouhodobý je. Ke sportovním rukavicím Lookwell Sniper jsem se před deseti lety dostala vlastně náhodou. Jezdila v nich moje kamarádka Vierka a já si je jednou jen tak ze zvědavosti vyzkoušela obléct. Padly mi jako ulité, vypadaly skvěle a ten příjemný pocit v nich se snad ani slovy nedá popsat. Jednoduše, musela jsem je mít!

1 Lookwell Sniper rukavice test61 Lookwell Sniper rukavice test81 Lookwell Sniper rukavice test20

Sportovní rukavice jsou vyrobeny z klokaní kůže, která je jemná, tenká, ale extrémně pevná. Rukavice vám proto zajistí velmi dobrou ochranu a to také díky kevlarovým chráničům člunkové kosti. Všechny klouby na rukou jsou navíc chráněny polymerovými výztuhami. Klokaní kůže je oproti ostatním používaným materiálům tenčí, a tak po jejich navlečení a usednutí za řídítka zjistíte, že máte v rukou mnohem větší cit, než jste mívali před tím.

1 Lookwell Sniper rukavice test151 Lookwell Sniper rukavice test161 Lookwell Sniper rukavice test211 Lookwell Sniper rukavice test10

Jsou ergonomicky střiženy, padnou téměř na každou ruku a doladit si je můžete utažením pásku kolem zápěstí a také na manžetě rukavice. Nemám ráda, když mi fouká rukávy pod bundu, ale tohle se mi u těchto rukavic nikdy nestalo. Mají totiž manžetu dostatečně dlouhou a navíc vybavenou suchým zipem, díky kterému si ji můžete upevnit kolem rukávu bundy opravdu natěsno.

1 Lookwell Sniper rukavice test111 Lookwell Sniper rukavice test121 Lookwell Sniper rukavice test131 Lookwell Sniper rukavice test14

Na spodní části dlaně jsou měkké polštářky, které chrání zápěstní kosti proti otlakům. Uvnitř dlaně a na malíkové hraně je rukavice zesílená, abyste si je jen tak neprodřeli. Na prstech z vnitřní části jsou perforované, ruce se vám díky tomuto větrání tolik nepotí. Stejně jako všechny ostatní rukavice, i tyhle vám během pár prvních zmoknutí lehce zabarví ruce. Naštěstí to nebylo tolik intenzivní a přece jenom nádech do oranžova je snesitelnější než celé černé dlaně.

1 Lookwell Sniper rukavice test11 Lookwell Sniper rukavice test171 Lookwell Sniper rukavice test181 Lookwell Sniper rukavice test19

Deset let ježdění je na nich už znát, mají svoji patinu. Jsou odřené, začínají se v místech, kde se nejvíce ohýbají lehce párat. Začal se mi také vytrhávat chránič kloubů na prstech a v dlani pravé ruky mám prodřenou díru od toho, jak tahám za plyn. Na výstavě Motosalon jsem se rozhlížela po nových, vyzkoušela jsem jich nespočítaně, ale nakonec jsem si stejně pořídila ty samé. Jsou prostě nej!

1 Lookwell Sniper rukavice test21 Lookwell Sniper rukavice test31 Lookwell Sniper rukavice test4

Rukavice prodává firma MMB s.r.o., sídlící v Mladé Boleslavi. Pořídit si je můžete přímo v jejich e-shopu.

velikosti: unisex XS-4XL
barva: černá-krémová
cena: 2081,- KčLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama