Mitas Terra Force-MX Sand 2: do hlubokého písku

Motokrosoví jezdci mají nyní k dispozici novou zadní pneumatiku pro zdolávání hlubokého písku. Vyznačuje se lepší trakcí a ovladatelnost. Byla vyvinutá a testovaná závodníky a už nyní se může pochlubit vítězstvím na juniorském mistrovství světa MX125. Nový dezén běhounu je nástupcem aktuálně prodávané pneumatiky Sand.

Mitas nabízí řadu motokrosových pneumatik Terra Force-MX, kterými pokrývá všechny typy tratí, od písečného terénu (Sand 2 a Sand), přes měkký až střední terén (SM) a střední až tvrdý terén (MH), s objemy motocyklů od 65 ccm až po 450 ccm. Kromě toho společnost Mitas nabízí celou řadu výplní a duší UHD.

Nová pneumatika Sand 2 byla navržena pro závody MotoXross v hlubokém měkkém písčitém terénu. Má zcela nový dezén s hlubokými 19,7 mm lamelami a širokými dutinami pro maximální trakci při akceleraci, zatáčení a brzdění. Vysoce výkonná směs tvrdé pryže a speciálně navržená kostra se zvýšenou boční podporou poskytují jezdci kontrolu nad strojem.

Model Sand 2 je klasifikovaný jako NHS, tedy není možné jeho použití na veřejných komunikacích. Poznáte jej podle charakteristických dvou červených pruhů a dodává se pouze jako zadní pneumatika o rozměrech 110/90-19. Lze ji použít v kombinaci s přední pneumatikou Mitas Terra Force-MX Sand nebo Terra Force-MX SM.

Novou pneumatiku Sand 2 již použil Mathis Valin, jezdec týmu 737 Performance GasGas Team a vyhrál s ní juniorské mistrovství světa MX125 a závod EMX125 v Lotyšsku.

1 Mitas Terra Force-MX Sand 2 (1)1 Mitas Terra Force-MX Sand 2 (2)

Zdroj: TZ Mitas