Indian představuje vyhřívané a chlazené sedlo ClimaCommand Classic Hlavní obrázek k článku: Indian představuje vyhřívané a chlazené sedlo ClimaCommand Classic

V horkých letních dnech mohou majitelé motocyklů americké značky Indian poháněné motory Thunder stroke ocenit chlazené sedlo ClimaCommand Classic. V případě chladnějšího počasí vám poskytne komfortní jízdu díky jeho možností vyhřívání.

Indian Motorcycle představila novou revoluční technologii, která zvyšuje jízdní komfort prostřednictvím patentovaného systému chlazení, zpříjemňujícího jízdu za teplého počasí. Zbrusu nové sedlo ClimaCommand Classic hřeje i chladí jezdce a také jeho spolujezdce.

1 Indian ClimaCommand Classic vyhrivane sedlo (3) 1 Indian ClimaCommand Classic vyhrivane sedlo (4)

Termoelektrická technologie společnosti Indian Motorcycle je mnohem účinnější než konvekční systémy HVAC, používané běžně v automobilovém průmyslu. Klíčovou výhodou technologie ClimaCommand je, že produkuje povrch studený na dotek, namísto tlačení studeného vzduchu skrz perforaci v povrchu sedadla, jako je tomu u automobilů.

Termoelektrický modul umístěný pod sedlem zdokonaluje kondukční vyhřívání a chlazení tím, že přímo reguluje teplotu. Elektrický proud je termoelektrickým modulem aplikován do materiálu grafen, jehož jedna strana následně absorbuje teplo a druhá jej uvolňuje. Otočením toku elektrického proudu se teplá a studená strana materiálu prohodí. Grafen, nanomateriál vytvořený 100% z atomů karbonu, tak může sloužit k ohřívání a ochlazování celé plochy sedla.

1 Indian ClimaCommand Classic vyhrivane sedlo (1)1 Indian ClimaCommand Classic vyhrivane sedlo (2)

Kvalitně polstrované sedlo ClimaCommand Classic nabízí bezkonkurenční komfort u všech modelů s motorem Thunder stroke. Nezávislé třístupňové ovládání (low, medium, high) předního a zadního sedla umožňuje jezdci a spolujezdci nastavit si úroveň vyhřívání nebo chlazení podle vlastní potřeby. Povrch sedla je díky absenci perforace či ventilačních otvorů vysoce odolný proti vodě a UV záření. Komfort spolujezdce se dá dále zvýšit pomocí područek a opěrky na zadní kufr, které byly speciálně vyvinuty jako doplňky k sedlu ClimaCommand Classic.

Důležitou informací je, že sedlo ClimaCommand Classic není integrováno do systému Ride Command. Nicméně, verze sedla ClimaCommand integrovaná do systému Ride Command bude k dispozici pro modely Chieftain a Roadmaster v druhé polovině roku 2020.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama