Reklama

Dunlop D429: novinka pro Harley-Davidson Hlavní obrázek k článku: Dunlop D429: novinka pro Harley-Davidson

Dlouhodobá společná cesta značek Dunlop a Harley-Davidson letos pokračuje další etapou. Společnost Harley-Davidson oznámila, že své motocykly řad Fat Bob a Fat Bob S bude obouvat do nových pneumatik Dunlop D429.

Osobité pneumatiky Dunlop D429 se vyznačují agresivním dezénem běhounu ve stylu motorek scrambler. Dunlop jej vyvíjel v těsné spolupráci se společností Harley-Davidson, tak aby splňoval konkrétní speciální požadavky strojů Fat Bob a Fat Bob S. Nový dezén byl navržen tak, aby vyhovoval zcela nové řadě podvozků Harley-Davidson Softail, které nabízejí potenciál dynamické jízdy, jaký legendární americké stroje s motory V2 dosud nepoznaly. Pneumatiky jsou na bočnicích označeny Harley-Davidson/Dunlop.

1 Dunlop D429 (2)1 Dunlop D429 (1)

Dmitri Talboom, produktový manažer Dunlop Motorcycle Europe vysvětluje význam vývoje pneumatik na zakázku. „Fat Bob má motor o objemu 1,8 litru s masivním točivým momentem při nízkých otáčkách. To klade zcela specifické požadavky na pneumatiky, proto byl profil běhounu D429 počítačově optimalizován v zájmu dlouhé životnosti a rovnoměrného opotřebení.”

Uvedení pneumatik D429 na trh pokračuje jako oficiální partnerství dodávek originální výbavy, které trvá již 37 let od doby, kdy si Harley-Davidson Dunlop vybral jako schválené pneumatiky pro model Sportster. Pneumatiky D429 jsou v Evropě v prodeji u dealerů značky Harley-Davidson a u specializovaných prodejců motocyklových pneumatik značky Dunlop.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama