Reklama

BMW Motorrad Fit-for-All: nový komunikační systém Hlavní obrázek k článku: BMW Motorrad Fit-for-All: nový komunikační systém

Praktický komunikační systém Fit-for-All se hodí do jakékoli helmy. Komunikační modul Bike-to-Bike navíc umožňuje i skupinovou komunikaci s ostatními jezdci na motocyklech a být tak navzájem v kontaktu po celou dobu jízdy.

Komunikační systém Fit-for-All umožňuje jezdcům také poslouchat oblíbenou hudbu, vést telefonní hovory a nechat se navádět navigací BMW Motorrad Navigator. Nový systém je vhodný pro všechny motocyklové přilby BMW (kromě BMW Motorrad Bowler) a může být zabudován do přileb jiných výrobců. Základní kit doplňuje nabídku již dostupných komunikačních systémů BMW Motorrad.

Na helmě nezávislý komunikační systém byl koncipován jako komunikační prostředek mezi jezdcem a jeho spolujezdcem, ovšem umožňuje komunikovat až šesti motorkářům v soukromém režimu prostřednictvím komunikačního modulu Bike-to-Bike. Systém Fit-for-All je kompatibilní s již existujícími komunikačními systémy BMW Motorrad.

Dosah komunikačního modulu mezi dvěma motocykly je až 300 metrů. Ve skupině činí dosah za ideálních podmínek až 2 kilometry. Jezdci si mohou pomocí aplikace, která je bezplatná, vybrat mezi soukromým a veřejným režimem. Ve veřejném režimu lze propojit až šest motocyklů.

1 BMW komunikacni system Fit for All (2)1 BMW komunikacni system Fit for All (3)

Komunikační systém Fit-for-All lze pohodlně ovládat pomocí tří tlačítek. Různé kombinace tlačítek umožňují snadné párování se systémem interkomu, ovládání hlasitosti, zapínání a vypínání, a také přístup do konfiguračního nastavení. Ovládací jednotka je umístěna na levé straně přilby a je odolná jak vůči UV záření, tak i povětrnostním vlivům.

Kromě bezdrátového hlasového spojení mezi jezdcem a spolujezdcem umožňuje systém Fit-for-All komunikaci také s dalšími zařízeními podporujícími technologii Bluetooth. To znamená, že lze přijímat i pokyny od navigace BMW Motorrad Navigator. Možné jsou také telefonické hovory, pokud je nablízku vhodný chytrý telefon. Totéž platí pro přehrávání hudby přes audiosystém BMW nebo kompatibilní koncová zařízení. To vše nejen pro jezdce, ale také pro spolujezdce.

Příjemný zážitek z komunikace za jízdy zajišťuje automatické potlačování hluku, čisté přehrávání hudby a vysoká kvalita řeči. Provoz bez dobíjení je možný až 8 hodin (560 mAh).Login Přihlásit Registrace ›