Reklama

BeRider: sdílené skútry v Praze od Škody Auto Hlavní obrázek k článku: BeRider: sdílené skútry v Praze od  kody Auto

Škoda Auto DigiLab startuje v Praze pilotní provoz služby Be Rider, tedy sdílení elektrických skútrů s dojezdem až 70 kilometrů v hustém městském provozu. K pronajmutí bude v pilotní fázi zhruba 50 motocyklů, pro jejichž ovládání vám bude stačit řidičské oprávnění skupiny B.

Elektrický pohon skútru zajišťují dvě lithium-iontové baterie. S LED-světlomety a kotoučovými brzdami vpředu a vzadu umožňuje BeRider bezpečnou a efektivní jízdu v městském provozu. Díky nízké hmotnosti je elektrický skútr lehce ovladatelný. Velká kola a kvalitní odpružení poskytují komfortní jízdní vlastnosti. Jak je pro vozidla s elektrickým pohonem typické, má výrazné okamžité zrychlení a je schopen jet rychlostí až 66 km/h. S dojezdem až 70 km jsou tyto lokálně bezemisní skútry vhodné zejména pro krátké a střední vzdálenosti.

1 BeRider sdilene skutry Praha Skoda (1)1 BeRider sdilene skutry Praha Skoda (2)

Elektrické skútry BeRider jsou praktické, ekologické a jednoduché na obsluhu. Každý z nich je vybaven senzory, které poskytují data v reálném čase. Díky tomu se zlepšuje zákaznický zážitek při používání skútrů. Displej skútru ukazuje základní informace jako rychlost a dojezd. Držák mobilního telefonu na řídítkách usnadňuje navigaci přes mobilní telefon. Prostřednictvím integrovaného USB-konektoru lze za jízdy dobíjet mobilní telefony a další elektronická zařízení. Své tašky si řidič může bezpečně a pohodlně pověsit na háček, v uzamykatelném boxu se nachází dvě přilby pro jízdu ve dvou.

Po dohodě s úřady městských částí bylo pro půjčování skútrů zvoleno širší centrum města. Tam mohou uživatelé skútry odstavit na libovolném legálním místě. Parkovací pozice, nabití a další data se v reálném čase přenáší dispečinku. Takto lze lokalizovat chybně zaparkované nebo vybité skútry a rychle odstraňovat případné problémy.

1 BeRider sdilene skutry Praha Skoda (4)1 BeRider sdilene skutry Praha Skoda (3)

Aby mohli uživatelé službu BeRider využívat, musí si do svého chytrého telefonu bezplatně instalovat aplikaci BeRider (k dispozici pro iOS a Android) a přes ni se přihlásit. Po úspěšné registraci mohou v aplikaci najít a rezervovat volný skútr a telefonem, bez klíče, odemknout a zamknout. Po skončení jízdy uloží příslušné přilby zpět do uzamykatelné schránky. Po krátkém potvrzení prostřednictvím aplikace doba používání končí. Půjčovné se pak platí kartou a účtuje se po minutách. Cena za 1 minutu činí 5,- Kč. Pro použití skútru je nutný řidičský průkaz skupiny B. Další informace a instrukce jsou také na oficiálních webových stránkách služby BeRider.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama