Reklama

Benelli TNT 600: unikly fotografie pro patentový úřad Hlavní obrázek k článku: Benelli TNT 600: unikly fotografie pro patentový úřad

Asi zrovna v Benelli neskákali nadšením, když se dostali fotografie nového nekapotovanéno motocyklu místo do patentového úřadu k rukám novinářů. Ale co už, díky jednomu neopatrnému zaměstnanci, už alespoň víme, že si pro nás připravují docela sympatický stroj.

Docela radikální změnou prošel zažitý vzhled motocyklů Benelli. Tradiční kulatý světlomet byl nahrazen duálním, usazeným do ostře tvarovaných rysů přední masky. Ostatně ostřejší rysy se promítají do celkového vzhledu novinky TNT 600. Zajímavé je rovněž implementace ukazatelů změny směru jízdy přímo do boků palivové nádrže.

1 Benelli TNT 6001 Benelli TNT 600 (1)

Oproti původním modelům Benelli je vidět kompletní přepracování výfukového systému, zřejmě hlavně kvůli splnění emisí u nové normy Euro5. Na fotografiích je také možné spatřit po pravé straně motoru umístěný katalyzátor, těžko říct, proč tomu tak je, jestli je to levnější na výrobu, nebo to má přispívat ke snížení těžiště motocyklu?

Novinka Benelli TNT 600 by mohla být představena už na podzim letošního roku a do prodeje by mohla jít začátkem příštího roku. Jejími přímými konkurenty budou třeba Honda CB650R, Yamaha MT-07 nebo Kawasaki Z650. Ačkoliv cena není známá, můžeme předpokládat, že vzhledem k výrobě v Číně, bude zřejmě cena Benelli nižší oproti zmíněným modelům.Login Přihlásit Registrace ›