Reklama

Vaše příští auto bude Ford se zabudovaným motocyklem Hlavní obrázek k článku: Vaše příští auto bude Ford se zabudovaným motocyklem

Poslední dobou téměř všichni výrobci aut hledají způsob, jak vyřešit denní dojíždění za prací, neboť centra měst jsou díky enormnímu nárůstu počtu aut, doslova přeplněná a není dne, kdy byste nestáli v koloně. Jedno z řešení nabízí Ford se svým konceptem „Poslední míle“.

Myšlenka tohoto projektu je zcela jednoduchá, zjednodušit a urychlit vaši „poslední míli“ na cestě do práce, nějakým jiným dopravním prostředkem než je automobil. Můžete samozřejmě zaparkovat na okraji města a využít městské hromadné dopravy nebo taxíku, ale co takhle mít svůj vlastní stroj, se kterým nebudete mít problém zaparkovat a budete po celý den plně mobilní?

Americký výrobce aut Ford, si nechal patentovat koncept automobilu s vestavěným elektrickým motocyklem. Je to však zatím pouze myšlenka a Ford zřejmě ani netuší, jak tuto dvojkombinaci vyrábět, ale je lepší si tento nápad nechat zaregistrovat, než jim ho vyfoukne někdo jiný.

1 Ford motocykl patent (1)1 Ford motocykl patent (2)

Fordu se poslední dobou s prodeji nedaří, jejich počty prodaných vozů rapidně klesají dolů a jak se nechali slyšet, nemají ani sami extra zájem o vývoj zcela nových automobilů, když je situace na trhu takto mizerná. Dokonce mezi řečí prozradili, že uvažují o tom, že si nechají v nabídce pouze model Mustang a postupně ukončí výrobu ostatních modelů jako je Fiesta, C-Max, Focus či Mondeo.

Jsou si však vědomi toho, že lidé se budou chtít nějak dopravovat i nadále a ne každý bude chtít využívat služeb třetích stran, navíc se situace v už tak přeplněných centrech měst, možná i velmi brzy, dostane do stavu, kdy bude zakázán vjezd dvoustopým vozidlům a bude umožněn maximálně jednostopým strojům. V tuto chvíli by jejich nápad integrovaného motocyklu ve vozidle dával smysl.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama