Yamaha XSR900 Dab Motors: The ALTER Hlavní obrázek k článku: Yamaha XSR900 Dab Motors: The ALTER

Futuristickou estetikou a technologiemi z jiného světa se nechala inspirovat francouzská dílny Dab Motors se sídlem ve městě Biarritz. Málokdo by hádal, že jejich stavba The ALTER bývala původně Yamaha XSR900.

Letovisko Biarritz je známé svým pohodovým životním stylem, překrásnými plážemi a nádhernou okolní krajinou, díky kterým je již po mnoho desetiletí vyhledávanou prázdninovou destinací. Ve společnosti Dab Motors se sídlem ve městě na baskickém pobřeží však dali relaxaci vale a s motocyklem Yamaha XSR900 zamířili přímo do budoucnosti. S využitím špičkových designérských technologií a nejmodernějších výrobních postupů vytvořili stroj s názvem The ALTER, který vypadá, jako by pocházel z 22. století. Dab Motors při své práci využívají technologie, kterými výrazně předběhli řadu ostatních úpravců.

2 Yamaha XSR900 Dab Design Alter (16)2 Yamaha XSR900 Dab Design Alter (17)2 Yamaha XSR900 Dab Design Alter (21)

Model XSR900 je zaujal již od počátku směsicí moderního i retro designu a inovativními liniemi. Bylo okamžitě jasné, že lehký osobitý podvozek a sportovní motor jsou pro jejich koncept to pravé. Jakmile se konstruktérům dostal tento stroj řady Sports Heritage do rukou, probudil jejich tvůrčího ducha, a mohli využít své rozsáhlé technické znalosti. Pomocí 3D modelování a vyspělých vykreslovacích technologií navrhli upravený motocykl prakticky ve zcela digitální podobě. S pomocí dat získaných při tvorbě modelu a ze schémat vytvořených ve virtuálním prostoru vyrobily roboty tento zázrak techniky.

2 Yamaha XSR900 Dab Design Alter (20)2 Yamaha XSR900 Dab Design Alter (19)2 Yamaha XSR900 Dab Design Alter (18)

Výrobní stroje zhmotnily konstrukční návrh a vznikl tak mimořádně kvalitní a odolný hliníkový pomocný rám, horní brýle vidlice, úchyty řídítek a úchyty světlometu - vše pomocí 3D tisku. Výfuk je společným dílem Dab Motors a jejich dlouholetého spolupracovníka. Zcela nová jsou řídítka, rukojeti, nádržky brzd a zrcátka. Motocykl je vybaven neuvěřitelně lehkým rámem z ekologických lněných vláken - nejnovějšího produktu laboratorních výzkumů. Osvětlení je rovněž špičkové, tvořené inteligentními LED diodami řízenými jednočipovým počítačem Arduino. Vše doplňují vysoce kvalitní brzdy a odpružení od špičky v oboru - společnosti Öhlins (sada tlumiče STX 46 a patrony NIX 30).

2 Yamaha XSR900 Dab Design Alter (14)2 Yamaha XSR900 Dab Design Alter (10)2 Yamaha XSR900 Dab Design Alter (9)

„Ve světě ovládaném technikou nemusíme trvat na tradičních pracovních postupech,„ říká Simon Dabadie, zakladatel společnosti Dab Motors. „Prostřednictvím nových technologií bychom měli prozkoumávat všechny dostupné možnosti a nechat se jimi inspirovat. Chceme podnítit zvědavost lidí použitím nových materiálů a současně zůstat kritičtí a vyzkoušet veškeré naše nápady. Principem je nenechat se svazovat limity a otevřít se novým, revolučním způsobům práce. 3D návrhy, virtuální konstrukce, 3D simulace, vykreslování návrhů - všechny tyto techniky využíváme a dosahujeme s nimi skvělých výsledků. Zaměření na budoucnost nám může pomoci vytvářet dokonalejší motocykly. A změnit způsob návrhů a úpravy motocyklů. V současné době máme neomezené tvůrčí možnosti, jaké by při použití tradičních postupů nebyly možné.“

2 Yamaha XSR900 Dab Design Alter (4)2 Yamaha XSR900 Dab Design Alter (3)2 Yamaha XSR900 Dab Design Alter (2)

Další informace o této špičkové přestavbě naleznete na stránkách Dab Motors.

2 Yamaha XSR900 Dab Design Alter (1)2 Yamaha XSR900 Dab Design Alter (22)2 Yamaha XSR900 Dab Design Alter (5)2 Yamaha XSR900 Dab Design Alter (6)2 Yamaha XSR900 Dab Design Alter (7)2 Yamaha XSR900 Dab Design Alter (8)2 Yamaha XSR900 Dab Design Alter (11)2 Yamaha XSR900 Dab Design Alter (12)2 Yamaha XSR900 Dab Design Alter (15)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama