Yamaha CP3: koncept od JvB-moto Hlavní obrázek k článku: Yamaha CP3: koncept od JvB-moto

Jens vom Brauck, je ikonou mezi staviteli motocyklů a zároveň je zakladatelem jedné z nejznámější německé customerské dílny JvB-moto, kteří se specializují na minimalistické stavby a z jejich rukou pochází unikátní a originální díla. Dalším z nich je koncept CP3, jehož základem byl motocykl Yamaha XSR900.

Není to první spolupráce Jense s Yamahou, z jeho rukou totiž vzešel unikátní retro speciál dragsteru postaveného na základech motocyklu Vmax a s ďábelským jménem Infrared, který byl oslavou ke 30. výročí od představení kultovního křižníku Vmax. Nyní je dílna JvB-moto zpět a to se svojí vizí naháče XSR900, kterému dala zajímavé jméno CP3. Poprvé jej představila letos na Café Racer Festivalu a rovnou tu získala cenu za nejlepší stavbu, Best of Show.

1 Yamaha CP3 koncept JvB moto (1)1 Yamaha CP3 koncept JvB moto (13)1 Yamaha CP3 koncept JvB moto (19)

Při stavbě motocyklu se nechal Jens vom Brauck inspirovat designérskými koncepčními vozy ze 70. a 80. let, kterých je velkým fanouškem. Patrné to je hlavně na čistých liniích a proporcích stroje, ale zároveň tímto konceptem chce ukázat, jak snadno se dá upravit sériově vyráběný motocykl přesně podle vašich představ. Původní tmavě modrou barvu ještě více ztmavil a zmatnil, aby tím více zdůraznil nové tvary. Na kolech jsou nasazené karbonové kryty, jsou obuta na pneumatikách Pirelli Super Corsa a jsou brzděna brzdiči od firmy Behringer.

1 Yamaha CP3 koncept JvB moto (11)1 Yamaha CP3 koncept JvB moto (12)1 Yamaha CP3 koncept JvB moto (14)

Aby ještě více podtrhl zvuk kapalinou chlazeného tříválcového motoru o zdvihovém objemu 847 ccm a dodal vám více emocí, zvolil jako koncovku jadrný výfuk od Termignoni, čímž se vám i lehce zvýšil výkon motoru. Zároveň to má i dopad na vzhled, neboť tato koncovka vypadá agresivněji, ale zároveň i minimalisticky a s vynikajícím designem. Posuďte sami, jestli se jim to podařilo :-)

1 Yamaha CP3 koncept JvB moto (6)1 Yamaha CP3 koncept JvB moto (7)1 Yamaha CP3 koncept JvB moto (9)

Momentálně v JvB-moto usilovně pracují na tom, aby vytvořili kit, kterým byste si vy sami mohli přestavět svůj motocykl na vysněný kus. Sada bude obsahovat kryty kol, brzdiče, opěrky nohou, jiné sedlo, koncovku výfuku, přední blatník, kryty palivové nádrže, ručně vyráběná zadní část motocyklu včetně LED světla, zúžená řídítka, LED přední světlomet s krytem, LED blinkry a držák registrační značky. K dispozici by měl být počátkem příštího roku.

1 Yamaha CP3 koncept JvB moto (21)1 Yamaha CP3 koncept JvB moto (3)1 Yamaha CP3 koncept JvB moto (4)1 Yamaha CP3 koncept JvB moto (16)1 Yamaha CP3 koncept JvB moto (17)1 Yamaha CP3 koncept JvB moto (18)1 Yamaha CP3 koncept JvB moto (2)1 Yamaha CP3 koncept JvB moto (20)1 Yamaha CP3 koncept JvB moto (22)1 Yamaha CP3 koncept JvB moto (5)1 Yamaha CP3 koncept JvB moto (8)1 Yamaha CP3 koncept JvB moto (10)1 Yamaha CP3 koncept JvB moto (15)Login Přihlásit Registrace ›