Reklama

Venier Moto Guzzi V65C Diabola Hlavní obrázek k článku: Venier Moto Guzzi V65C Diabola

Udělat retro bike ještě víc sexy chce pořádný kumšt. Jak jde ale o italské jméno, je úspěch téměř zaručen.

Stefano Venier, úpravce pocházející z Itálie a žijící v New Yorku, má v oblibě stroje ze své rodné vlasti a má nos na to, co se bude líbit. Jeho první úprava s názvem Moto Guzzi V 35 Diabola si získala obrovský dav fanoušků, kteří doslova prahli po možnosti si takový bike pořídit domů. Bohužel, šlo však o jediný stroj, který měl zůstat pouze svému stvořiteli.

S odstupem času se však vyslyšelo volání po limitované edici, která ale čítala pouhých pět strojů. Maloserie modelu V35 se rozeslala po jednom kusu do Benátek, Monzi, Milána, Londýna a Orlanda. Štastní majitelé si tak mohli první Diablo vychutnat doma. Po několika letech se Stefano Venier rozhodl udělat motocykl se skoro stejným názvem, ale posunul jej o pořádný kus kupředu. Rámová konstrukce je původní z roku 1984 z modelu V65C, avšak technika je již novodobá z Moto Guzzi V7. Motor, převodovka a elektrické komponenty tak pošlapou v rytmu nové techniky. Což zejména u zmiňované elektriky je rozhodně plus, neboť zde výrobce měl ze začátku velké rezervy.

Komponenty, které známe již z prvního modelu Diablo V 35 a které tvoří celek, jsou palivová nádrž a světlomet. Nové jsou řídítka Tommaselli Condor, tlumiče Club a speciální pneumatiky „užovky“ Firestone. Lakování je pak klasicky černé s důrazem na chromové detaily. Sedlo pak ctí tradici a bylo vytvořeno dle původního modelu z osmdesátých let. Očekáváme netrpělivě přesný počet kusů, které se dostanou do prodeje a o ceně zatím také nepadlo ani slovo.

diablo venier-guzzi-diabola-01diablo venier-guzzi-diabola-02diablo venier-guzzi-diabola-03diablo venier-guzzi-diabola-04diablo venier-guzzi-diabola-05diablo venier-guzzi-diabola-06diablo venier-guzzi-diabola-07diablo venier-guzzi-diabola-08diablo venier-guzzi-diabola-09diablo venier-guzzi-diabola-10diablo venier-guzzi-diabola-11diablo venier-guzzi-diabola-12diablo venier-guzzi-diabola-13Login Přihlásit Registrace ›