Reklama

Triumph Rocket 3 TFC: koncept ručně stavěného tříválce Hlavní obrázek k článku: Triumph Rocket 3 TFC: koncept ručně stavěného tříválce

Triumph představil exkluzivní úpravu svého legendárního tříválce Rocket 3. Prozatím se dle vyjádření výrobce jedná o koncept, ale vzhledem k tomu, že produkční verze bude představena už za čtyři měsíce, můžeme považovat tohohle krasavce za finální motocykl.

Powercruiser Rocket TFC je dílem nového oddělení Triumph Factory Custom, které ručně staví limitované edice svých modelů. Prvním z nich byl nedávno představený Thruxton TFC, který si již nyní můžete objednávat a dodají vám jej v červnu. Druhou vlaštovkou má být řadový tříválec Rocket, o kterém říkají, že je pouze konceptem. Ale logicky, momentálně se v TFC započalo s ruční výrobou 750 kusů Thruxtona TFC, nemají tedy kapacitu na výrobu dalšího modelu. Takže oficiálně bude Rocket TFC představen až 1. května, kdy se začne s objednávkami a následně s výrobou. Mezitím už budou brány továrny opouštět hotové Thruxtony a uvolní tak místo pro další model.

1 Triumph Rocket TFC (7)1 Triumph Rocket TFC (6)1 Triumph Rocket TFC (4)1 Triumph Rocket TFC (10)

Kromě mnoha komponent vyrobených z karbonu a hliníku, můžeme očekávat, že se poladí i řadový tříválec o zdvihovém objemu 2500 ccm, jehož výkon více než 180 koní se na zadní, letmo uchycené kolo přenáší pomocí kardanu. Z fotografií je patrné, že dostane krásné laďáčky od Arrow, brzdy Brembo a také digitální přístrojovou desku. Vyrobeno bude rovněž jen 750 kusů, každý motocykl bude opatřen výrobním štítkem s pořadovým číslem a majitel rovněž obdrží certifikát o pravosti, podepsaný generálním ředitelem Nickem Bloorem.

1 Triumph Rocket TFC (8)1 Triumph Rocket TFC (1)1 Triumph Rocket TFC (5)1 Triumph Rocket TFC (9)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama