Reklama

Honda CB4X: zábava sedm dní v týdnu Hlavní obrázek k článku: Honda CB4X: zábava sedm dní v týdnu

Je snad již téměř tradicí, že Honda každý rok představí zajímavý koncept. Ten letošní vznikl v italském designovém studiu pod vedením Valerie Aiella a nese podtitul „zábava sedm dní v týdnu“. Má to být motocykl, který v sobě spojuje vlastnosti cestovních a sportovních motocyklů.

Při stavbě svého návrhu vycházel tým designérů ze zadaného úkolu, dodali motocyklu více ostrých a lomených tvarů, aby podtrhli sportovní DNA jejich konceptu, ovšem s notnou dávkou pohodlnosti, jakou mají silničně-cestovní motocykly. Palivová nádrž je posunutá dopředu, jako by byla integrovaná přímo do kapotáže, na jejímž konci úzký světlomet lemovaný denními světly (DRL). Podsedlový rám je vyrobený z hliníku a na jeho konci krátká ostrá záď. Pro přesnější vedení motocyklu je vpředu sedmnácti palcové kolo.

1 Honda CB4X (3)1 Honda CB4X (4)1 Honda CB4X (5)

Nebude mít problém proplést se dopravní špičkou ve městě, lehce se přenese přes dlažební kostky, nabije vás emocemi při jízdě po klikaté silnici a spolehlivě vás doveze téměř až na kraj světa, pokud se tam budete v rámci vaší dovolené chtít podívat. Je to zkrátka univerzální stroj, který vás bude bavit za každých okolností.

1 Honda CB4X (6)1 Honda CB4X (7)1 Honda CB4X (8)1 Honda CB4X (9)1 Honda CB4X (1)

Pokud by se Honda rozhodla pro jeho produkční verzi, zcela určitě budou některé drahé komponenty vyměněny za levnější, jako třeba jednostranná kyvná vidlice. Brzdiče možná budou od Bremba, ale spíš základní řada než drahé sportovní a tak bychom mohli pokračovat. I tak by to však byl velmi zajímavý motocykl, poháněný čtyřválcovým motorem a s notnou dávkou vytříbeného chování. Kdo rád jezdí svižně, ale přitom chce mít pohodlný stroj, na kterém si i odpočine, mohl by být koncept CB4X pro něj ten pravý.

1 Honda CB4X (10)1 Honda CB4X (11)1 Honda CB4X (12)1 Honda CB4X (13)1 Honda CB4X (14)1 Honda CB4X (2)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama