Reklama

Honda CB-F 1000: koncept klasického naháče Hlavní obrázek k článku: Honda CB-F 1000: koncept klasického naháče

Mělo to být překvapení pro japonské návštěvníky tradiční výstavy Tokyo Motorcycle Show, ale protože se veletrh nekonal, nemohli si to v Hondě nechat pro sebe. Vždyť nový koncept je nástupcem legendárního modelu CB900F a potěší nejednoho z fanoušků této značky.

Honda se tak rozhodla pro virtuální představení svého konceptu, který je kombinací retro vzhledu a nového motoru usazeného do nového, přímo pro něj vytvořeného rámu. Motocykl už na první dojem působí přátelským a klidným dojmem, ačkoliv vychází z naháče CB1000R, rozhodně nebude takový „divočák“ jako je Rko. Fko zkrátka bude o poznání klidnější, pohodový a rozvážnější, tedy alespoň na pohled tomu tak bude :-)

1 Honda CB-F 1000 Concept (1)1 Honda CB-F 1000 Concept (2)

Vzhledem se u konceptu nechali inspirovat modelem CB900F z pozdních sedmdesátých let, vidět je to zejména na tvaru nádrže, řídítek a na předním kulatém světlometu. Inspirovat se rovněž nechali jednodílným sedlem, pod nímž jsou boční plasty navazující plynule na nádrž.

Do rámu usadili čtyřválec o zdvihovém objemu 998 ccm s rozvodem DOHC, který by mohl mít stejné parametry jako CB1000R, tedy maximální výkon 145 koní při 10 500 1/min a kroutící moment 104 Nm při 8250 1/min. Na jednostrannou kyvnou vidlici je napojen zadní tlumič, vpředu je USD vidlice. O bezpečné zastavení se vám postará dvojice kotoučů brzděná čtyřpístkovým třmenem. Docela sympaťák, co říkáte?Login Přihlásit Registrace ›

Reklama