Reklama

Guy Martin pokořil rekord na Zdi smrti! Hlavní obrázek k článku: Guy Martin pokořil rekord na Zdi smrti!

Guy Martin je zase o krok blíž ke splnění svého snu, chtěl by kroužit po zdi smrti rychlostí 100 mil/h, tedy 160 km/h.

Zatím se mu podařilo překonat dosavadní rekord 70 mil za hodinu a to rychlostí 78,15 mph, tedy 125,74 km/h. Jeho mentorem je zkušený jezdec Ken Fox a společně s ním by chtěl splnit svůj vysněný cíl. Pod vedením Foxe byla postavena největší dřevěná zeď smrti na světě, která měla v průměru 39 metrů.

Guy Martin jezdil na motocyklu Indian Scout, který však musel projít zvláštní úpravou. Obdržel hlavně další pomocný rám, který vyztuží motocykl a který odolá náporu hmotnosti samotného stroje, jezdce a zároveň také extrémně vysokému tlaku, který tu během kroužení vznikne. Přetížení se tu blížilo hranici 6G. Jak se však později ukázalo, motocykl je na dosažení rychlosti 160 km/h příliš těžký.

Druhý stroj, BSA, který prošel sportovní úpravou, byl výrazně lehčí než Indian a také Guy potvrdil, že se mu s ním jezdilo lépe, ačkoliv musel snášet ještě větší přetížení, téměř 7G, které se dá srovnat s přetížením pilotů stíhacích letounů. Ovšem oproti letcům, kteří sedí v ergonomicky tvarovaném sedadle s velkým množstvím podpůrných bodů, Guy Martin se musel udržet v sedle sám a k tomu ještě řídit motocykl a snažit se jej udržet v rovné stopě. Jedna jediná chyba by měla nedozírné následky....

Guy Martin Wall of DeathLogin Přihlásit Registrace ›